הקיץ בפתח: כל הדרכים להסרת שיער מיותר

שעווה, גילוח, סוכר או לייזר? לקראת הקיץ, קבלו את כל הדרכים להסרת שיער מיותר

בשנים האחרונות הפך נושא הסרת השיער לנושא סוער במיוחד – להוריד או להשאיר טבעי? רק לנשים או גם לגברים? אחרי הכל, מדובר בנושא שנוגע לכולנו. בחברה המערבית שאנחנו חיים בה, רוב האנשים ישמחו להיפטר משערה או שתיים משיער הגוף שלהם, אבל לפעמים קשה להחליט איזו דרך מתאימה לכם ביותר. לכל המתלבטים, קבלו את המדריך להסרת שיער, עם יתרונות וחסרונות לכל אחת מהדרכים, כדי שתוכלו להחליט אחת ולתמיד מה אתם מעדיפים.

 • גילוח
  השיטה הנפוצה הזאת להסרת שיער יכולה לשמש אתכם פחות או יותר לכל אזור בגוף. גילוח הוא פתרון מצוין אם יש לכם שיער בהיר או דק, רק עשו לעצמכם טובה והשתמשו בסכין באיכות גבוהה.

  יתרונות:
  גילוח הוא דרך זולה להיפטר משיער לא רצוי. אם עושים את זה כמו שצריך, מדובר בשיטה נטולת כאב, שיעילה לטווח קצר.

  חסרונות:
  גילוח אמנם מסיר את השיער, אבל רק למספר ימים, והשיער גדל חזרה מהר יותר מאשר בדרכים האחרות להסרת שיער. אם יש לכם שיער כהה במיוחד, גילוח הוא לא הדרך המומלצת עבורכם, מכיוון שגם אחרי הגילוח, עדיין אפשר יהיה לראות את שורשי השיער מתחת לעור. בנוסף, בשל השימוש בסכין, תאונות עלולות לקרות גם למגלחים המנוסים ביותר.

  השורה התחתונה:
  אם אתם צריכים פתרון מהיר של כאן ועכשיו, גילוח יעשה את העבודה. רק קחו בחשבון שהשיער יגדל חזרה במהירות, ושהקצוות שנוצרו בגילוח עלולים להרגיש חדים ונוקשים. • שעווה
  שעווה היא שיטה עתיקת יומין להסרת שיערות, בה מניחים שעווה חמימה על האזור בו רוצים לטפל ואז מורטים את השיערות בעזרת פיסת בד או נייר. זו שיטה מצוינת לבעלי שיער כהה או גס.

  יתרונות:
  אחרי טיפול הסרת שיער בשעווה, השיער צומח לאט יותר, מכיוון שמורטים את השערות ישירות מהזקיקים. רוב האנשים נשארים חלקים לכ-2-8 שבועות, תלוי במרקם השיער ובמחזור צמיחת השיער שלכם. שעווה יכולה להיות דרך זולה להסרת שיער, אם אתם מסירים לבד בבית. ולגבי הכאב הכמעט בלתי נמנע – כן, תלישת שיער בשעווה היא בהחלט עניין שמערב כאב, אבל רוב האנשים שמסירים שיער בשעווה יסכימו שהכאב פוחת מפעם לפעם.

  חסרונות:
  אאוץ’. שעווה היא תהליך לא נעים עד כואב, תלוי בניסיון שלכם ובאזור המריטה.

  השורה התחתונה:
  שעווה היא דרך מעולה להסיר שיער למספר שבועות בכל פעם והיא פתרון נהדר לאזורים גדולים בהם רוצים להסיר שיער, כמו רגליים, זרועות או בית השחי. רק קחו בחשבון שהעור החלק יעלה לכם בכאב ברמה מסוימת.

 • סוכר
  הסרת שיער בסוכר דומה מאוד להסרת שיער בשעווה – מסירים את השיער בתלישה מהשורש. בשיטה זו מורחים על העור ג’ל או משחה חמימה ואז מסירים אותה במשיכה בעזרת פיסת בד. משחת הסוכר עשויה לרוב מחומרים טבעיים כמו סוכר, דבש ולימון.

  יתרונות:
  משחת סוכר היא תערובת של רכיבים טבעיים, ולכן טובה במיוחד למי שסובל מעור רגיש. כמו שעווה, גם הסרת שיער בסוכר מסירה את השיער לכ-2-8 חודשים.

  חסרונות:
  כמו שעווה, גם הסרת שיער בסוכר מערבת אלמנט של כאב. בנוסף, אתם עלולים להיתקל בקשיים כשתחפשו קוסמטיקאית שמסירה שיער בסוכר, מכיוון שרובן משתמשות כיום בשעווה.

  השורה התחתונה:
  אם יש לכם עור רגיש ואתם יכולים לעמוד בכאב המריטה, סוכר הוא פתרון מצוין עבורכם.

 • הסרת שיער בחוט
  הסרת שיער בחוט היא שיטה עתיקה להסרת שיער, שמקורה בדרום אסיה ובמזרח התיכון. כדי להסיר שיער בחוט, משתמשים בחוט כותנה, שמסובבים סביב שיערות בודדות ואז מושכים את השיער מהשורש. הסרת שיער בחוט היא בחירה מצוינת להסרת שיער מהגבות או מאזורים קטנים אחרים, בעיקר בפנים.

  יתרונות:
  הסרת שיער בחוט היא מהירה יותר מאשר מריטה בפינצטה, ודורשת מספר דקות בודדות כדי להגיע למראה מושלם לגבות. זו דרך זולה להשגת גבות מעוצבות, והכאב זהה לזה של מריטה בפינצטה. אם אתם הולכים לקוסמטיקאית מנוסה, היא יכולה לעצב את הגבות שלכם במהירות בדרך שתתאים ביותר לצורת הפנים והעיניים שלכם.

  חסרונות:
  הסרת שיער בחוט מתאימה לאזורים קטנים בגוף. היא יכולה להיות כואבת במיוחד לגברים, מכיוון שלגברים יש שיער פנים עבה יותר. בנוסף, חובה לבחור בקוסמטיקאית שעובדת בצורה היגיינית ומקצועית.

  השורה התחתונה:
  הסרת שיער בחוט היא דרך מצוינת למרוט שיערות מהגבות או מאזורים אחרים בפנים, בעיקר לנשים. בקשו המללצות מחברים לפני שאתם בוחרים קוסמטיקאית וודאו שהיא מנוסה ומקצועית.

 • משחות להסרת שיער
  משחות להסרת שיער הן משחות על בסיס כימי, שמסירות את השיער על ידי שבירה של מבנה השיער עצמה. מורחים את המשחה על האזור בו רוצים לטפל ומסירים אחרי 5-10 דקות, לרוב בעזרת בד חמים.

  יתרונות:
  משחה להסרת שיער תסיר את השיער ללא כאב ובמהירות. משחות כאלה הן זולות יחסית ואתם יכולים להשתמש בהן להסרה עצמית של שיער בבית.

  חסרונות:
  משחה להסרת שיער מסירה את השיער לזמן ארוך יותר מאשר בגילוח, אבל לא ארוך כמו שעווה או סוכר, ולרוב השיער יתחיל לצמוח אחרי כמה ימים עד שבוע. משתמשים רבים במשחות להסרת שיער מתלוננים על הריח שלהן, למרות שבשנים האחרונות יש בהחלט שיפור בתחום. ודאו שאתם עוקבים היטב אחרי ההוראות ואל תשאירו את המשחה לזמן ארוך מדי על העור, כדי למנוע פגיעה בעור. לפני השימוש הראשון ערכו ניסיון על אזור קטן, כדי לוודא שאתם לא רגישים לחומר. רגישות לחומר עלולה להתבטא בתחושה של שריפה או גירוד מספר שעות אחרי השימוש.

  השורה התחתונה:
  אם אתם רוצים להסיר שיער במהירות וללא כאב, עם תוצאות טובות יותר מאשר בגילוח, משחה להסרת שיער היא אפשרות טובה עבורכם. רק ודאו שאתם נצמדים להוראות ולא משאירים את המשחה על העור לזמן ארוך מדי. • לייזר ואלקטרוליזה
  לייזר ואלקטרוליזה הן השיטות שמשיגות את התוצאה הכי קרובה להסרת שיער לצמיתות, אבל הן לא שיטות שמתאימות לכל אחד. הסרת שיער בלייזר מתייחסת להסרת שיער על ידי קרן לייזר מרוכזת, שעלולה לגרום לכוויות אם לא מבוצעת כהלכה. באלקטרוליזה מחדירים מחט דקה אל שורש השערה, כדי להרוס את תאי ייצור השיער.

  יתרונות:
  שתי השיטות האלה נחשבות לשיטות להסרת שיער לצמיתות, ואכן יש לא מעט אנשים שטיפול בלייזר או אלקטרוליזה סייע להם להיפטר מהצורך בהסרת שיער.

  חסרונות:
  גם לייזר וגם אלקטרוליזה הן שיטות שעלולות לגרום לכאב, למרות שלרוב הוא יהיה פחות מזה של הסרת שיער בשעווה או סוכר. העלויות של שתי השיטות גבוהות, ולמרבה הצער הן גם אינן מתאימות לכל סוגי העור. אם יש לכם עור כהה ושיער כהה, ייתכן שתיאלצו לוותר על התענוג שבלייזר או אלקטרוליזה. לייזר משגר קרניים מרוכזות אל השיער וכך פוגע בזקיקי השיער, שם מיוצר השיער. התהליך הזה יכול להפחית או להפסיק את צמיחת השיער, אבל הוא יעיל יותר כשקיים הבדל משמעותי בין צבע השיער לבין צבע העור. הסרת שיער בלייזר לא יעילה לשיער בהיר מאוד (לבן או בלונדיני), מכיוון שרמות המלאנין נמוכות מדי בשיער כזה.

  השורה התחתונה:
  בדקו היטב אם טיפול לייזר או אלקטרוליזה יהיה יעיל עבורכם, לפני שאתם רצים למכון. קחו בחשבון שאתם צריכים להיות סבלניים, הטיפולים נקבעים לפני מחזור צמיחת השיער שלכם, ולרוב נדרשים מספר טיפולים כדי להסיר את השיער לצמיתות.

  למרות שהטכנולוגיות השתפרו רבות עם השנים, שיטות מודרניות להסרת שיער לא בהכרח מוצלחות יותר מהשיטות העתיקות. אין דרך אחת מושלמת להסרת שיער, ותצטרכו לנסות (ולפעמים גם לטעות), לפני שתבינו מה הדרך המוצלחת ביותר עבורכם. שיהיה קיץ נעים!


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
ספורט
26-05-2024
למה כל כך קשה לנו להתמיד באימונים ומהם סודות ההתמדה?
ספורט
23-05-2024
פילאטיס רצפה או מכשירים? מה עדיף?
מתכונים
21-05-2024
מתכון תה קר בטעם לימון ומנגו
תזונה
18-05-2024
הסוד לגוף צעיר: מה להכניס לשייק כדי להישאר צעירים?
ספורט
16-05-2024
כיצד לשחרר צוואר תפוס?
תזונה
09-05-2024
16 טיפים מעולים ליום עצמאות בריא יותר
מתכונים
07-05-2024
מתכון להכנת עוגת גבינה לימונית
ספורט
04-05-2024
איך לחזור לרוץ אחרי הפוגה ארוכה?

תפריט נגישות