איך לטפח את השפתיים בדרכים טבעיות?

מה עושים עם שפתיים יבשות וסדוקות? מה לעומת זאת, להפסיק לעשות ואיך אפשר לטפח את השפתיים שלנו כדי שיהיו רכות, טבעיות ובריאות?

לשפתיים שלנו שימושים רבים כמו אכילה, דיבור ונשיקות. הן נמצאות במרכז הפנים שלנו ואי אפשר להתעלם מהן. כולנו רוצים ורוצות שפתיים ייצוגיות, בעיקר בזכות העובדה, שהן ממש במקום בולט בפרונט ויש להן תפקידים רבים.

כדי לזכות בשפתיים חושניות, בשרניות ונעימות, אנחנו צריכות קצת לעבוד, אבל בעיקר כדי לשמור עליהן בריאות. זה לא מספיק למרוח עליהן שפתון ולצפות שהן יהיו בריאות ורכות, אז איך אפשר לדאוג שהן תמיד יהיו בשיאן?

שפתיים יבשות, סדוקות ופצועות הן בעיה נפוצה בימנו, ומעבר לעניין האסתטי, הן גם עלולות להגיע למצב של דימום ופצעים מיותרים. השפתיים שלנו, גם מעידות לא מעט על המצב הבריאותי שלנו. אם השפתיים שלנו יבשות למשל, ייתכן שחסר לנו נוזלים או וויטמינים בגוף. פצעים שונים בפה ובשפתיים, עלולים להצביע על כך שחסרים לכם וויטמינים או מינרלים חשובים, או שיש בעיה כלשהי במערכת העיכול שמפריעה לספיגה.

 

 

5 טעויות שעושים עם השפתיים:

לפני שנתמקד בטיפים עצמם כיצד נוכל להקל על השפתיים היבשות והסדוקות, יש 5 טעויות שרבים עושים ורק מחמירים את המצב:

  1. שימוש בשפתונים הלא נכונים – יש לנו נטייה לחשוב שאם השפתיים שלנו יבשות, אז שפתון טוב עם קצת צבע יפתור את הבעיה, אבל מדובר בפלסטר לא יעיל שרק יחמיר את הבעיה. הימנעו מאיפור לגמרי כשהשפתיים במצב שזקוק לריפוי.
  2. ליקוק השפתיים – תודו שאתן עושות את זה באופן טבעי כשהשפתיים מתייבשות לכן, רק שזה באמת מחמיר את היובש אז תשתדלו להפסיק עם ההרגל המגונה.
  3. משקאות מייבשים – קפה, תה עם קפאין, אלכוהול, וכל מה שגורם לייבוש הגוף, מייבש באופן ישיר גם את השפתיים.
  4. חשיפה מוגזמת לשמש – החשיפה העודפת לשמש פוגעת גם בשפתיים.
  5. תזונה לקויה – ג’אנק פוד, מזונות עם ערכים תזונתיים נמוכים, מחסור בפירות וירקות ועוד, ישפיעו על בריאות השפתיים.

 

5 טיפים שיעזרו לכם להשיג שפתיים רכות, מלאות לחות ובריאות:

  1. הכל מתחיל מבפנים – מה שאנחנו אוכלים יתבטא תמיד בגוף שלנו והרבה לא יודעים אבל גם בשפתיים שלנו. אם אתם סובלים משפתיים יבשות או סדוקות, מומלץ גם לבצע בדיקות דם ולגלות אילו וויטמינים או מינרלים חסרים לכם. במידה והכל תקין, מומלץ לתגבר באכילת פירות וירקות, ולאכול בצורה מאוזנת לאורך כל שעות היום. דיאטות ואכילה מועטה מדי גם פוגעת באיכות השפתיים.
  2. להרוות את הגוף בנוזלים – דאגו לשתות הרבה מים, שייקים, מיצי פירות וירקות וגם לאכול פירות וירקות בשלמותם, שגם הם מרווים מאוד את הגוף בנוזלים.
  3. הגנה מהשמש – אל תשכחו למרוח קרם הגנה גם על השפתיים ולזכור גם לחדש את הקרם מעת לעת כשאתם נחשפים לשמש.
  4. למרוח טבעי – העדיפו למרוח שפתונים טבעיים משמנים וצמחי מרפא טבעיים על פני שפתונים המכילים כימיקליים שונים. דוגמאות שתוכלו למרוח: קרמים ושמנים על בסיס: אלוורה, שמן אובלפיחה, דבש, שמן שקדים, חמאת שיאה ועוד.
  5. התעמלות לשפתיים – כן. יש כזה דבר וזה אפילו חשוב ויכול להועיל לבריאות השפתיים. תרגיל לדוגמא: פתחו את הפה הכי גדול שאפשר כמו האות אה ואז תכווצו את השפתיים ככל שתוכלו. חזרו על הפעולה כ-5 פעמים ועשו זאת מדי יום.

 

 

מאת: שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.

 כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
תזונה
14-08-2022
עיקרון הסינרגיה: שילוב המזונות ואיך לעשות זאת נכון
ספורט
11-08-2022
תרגילי פילאטיס לגיל השלישי
ספורט
07-08-2022
אוף החום: איך לסבול פחות מחום?
ספורט
04-08-2022
אחת ולתמיד: למה אנחנו לא שותים מספיק מים?
מתכונים
02-08-2022
מתכון להכנת סורבה תה
ספורט
31-07-2022
בכושר או באימונים: איך אפשר לשמר תוצאות לאורך זמן?
ספורט
28-07-2022
למה אנחנו עולים במשקל ככל שמתבגרים ואיך מונעים את ההשמנה עם הגיל
ספורט
24-07-2022
הטיפים שיעזרו לכם להגיע יותר חזקים לאימון משקולות