להכיל ולכלול – ליצור הכללה עם ראש פתוח ולב פתוח

מאת ויולטה זלטרבה, סגנית נשיא אזורית, צפון מערב אירופה, הרבלייף

הכללה היא לא משהו שקורה לנו, זו אינה פעולה פסיבית. עלינו ליצור שינוי ולאמץ אותו באופן פעיל. רק אז, בעזרת פעולות אקטיביות של כל חברי הארגון או הקהילה, נוכל ליצור הכללה.  ביום האישה הבין-לאומי השנה, אני חושבת שעלינו לבחון מה כל אחת מאיתנו עושה כדי ליצור הכללה ולאתגר את התפקידים שאנחנו ממלאות, האופן שבו אנחנו מקרינות כלפי חוץ את ההשקפות ואת החוויות שלנו, והאופן בו אנחנו מתקשרות עם מי שיש לו דעות וחוויות שונות משלנו.

לעודד הכללה וליצור שינוי 

כדי לעורר השראה ליצירת הכללה ובסופו של דבר להנעת שינוי חיובי, הציגו שאלות והקשיבו למשוב מהמנהל, מחברי הצוות ומהמנטורים שלכן. השתמשו במשוב זה כבסיס לתוכנית הפעולה שלכן.

אני חושבת שהמנהיגים הטובים ביותר הם מי שמובילים עם לב פתוח וראש פתוח. הקשיבו באופן פעיל לחברי הצוות שלכן, היו נאמנות לעצמכן וזכרו שהמציאות והתפיסה שלכן היא אישית, לכן אל תניחו מראש שהיא זהה לזו של אנשים אחרים. לא תמיד קל לראות דברים מנקודת המבט של אדם אחר. פעמים רבות, מנהיגים טובים צריכים לעבוד קשה כדי להפוך למנהיגים גדולים. למנהלים יש תואר – אבל למנהיגים יש אנשים. כדי להוביל באופן כוללני, צריך לשנות הטיה לא מודעת, לחבק את השוני, לאתגר את עצמנו, ולעשות כך גם עבור אנשים אחרים. השראה היא דבר אחד, אך יצירת שינוי מתמשך מחייבת חשיבה אמיצה וחדשנית – אך חשוב מכך – גם פעולות.

פעמים רבות שואלים אותי איך אני מצליחה לשמור על איזון כאשת עסקים וכאם עובדת, ואני אומרת: “איך כולם מצליחים לשמור על איזון?” המצב שלי הוא אישי ובעוד האתגר שלי הוא לג’נגל, אני יודעת שכל חברי הצוות שלי – בין אם הם גברים, נשים, עם או בלי אחריות לטפל בילדים – גם הם צריכים למצוא איזון בין העבודה לחיים הפרטיים, ואני תמיד לומדת מהחוויות ומהעצות שלהם.

מצאו את האושר שלכם 

אחד הדברים החשובים ביותר שאני מעודדת את חברי הצוות שלי לעשות הוא למצוא מה משמח אותם. אני מאמינה בכל לבי שאנשים מאושרים הם גם מנהלים ועובדים טובים יותר. אני חווה את זה גם בחיים האישיים והמקצועיים שלי. בעבר הייתי מתזזת בין ילדים ועבודה, וחוזר חלילה. לעיתים רחוקות הקדשתי זמן לפיתוח והעשרה מחוץ לסביבה המקצועית או לחיי המשפחה שלי, ועדיין, לא הייתי שבעת רצון; הייתי עסוקה והגעתי לתוצאות – אבל לא הייתי האני הטוב ביותר שלי. היום, אני מקפידה להקדיש זמן לעצמי ולתשוקות שלי בלי להרגיש אשמה. למשל, אני הולכת לחדר כושר ואני מפנה זמן לילדים שלי. זה נותן השראה גם לחברי הצוות שלי לבצע את הבחירות שלהם.

כשאני מאושרת יותר, התפוקה, הביצועים והמעורבות שלי משתפרים. אני מקווה שזה נותן השראה לאחרים לא להיות כל כך קשים עם עצמם, לפנות זמן, להאט את הקצב ולהעריך את מה שנמצא סביבם. זו רק דוגמה קטנה למקום שבו אני חושבת שעלינו לספק השראה לכולם לחשוב אחרת כדי שנוכל ליצור סביבה שתאפשר לכולם להיות במיטבם.

לשבור מחסומים 

אני בת מזל לעבוד במקום שבו אני יכולה להיות אני, ואני עובדת עם נשים וגברים נפלאים בכל הגילים והשלבים בחיים שמביאים את האני הייחודי שלהם לכל מה שהם עושים. אני גאה להוביל את העסק שלנו בצפון מערב אירופה ולהיות חלק מהצוות הניהולי של אירופה ואפריקה, עם 44 שווקים המורכבים מתרבויות מגוונות וכמעט 50% נשים בעמדות ניהול בכירות ב-15 השווקים המובילים שלנו באזור.

הרבלייף הוא ארגון מכירה ישירה, מה שאומר שחברי הרבלייף העצמאיים מוכרים את המוצרים שלנו ישירות לרשת הלקוחות שלהם למטרות רווח. מכירה ישירה היא עסק שמבוסס על מצוינות, פתוח לכולם ועם חסמי כניסה נמוכים. אם יש לכן תשוקה – אתן בפנים. יש לי את הזכות לעבוד עם יזמים שמגיעים מרקעים שונים, ומחליטים איך לגרום לעבודה להתאים לחייהם. חלקם בוחרים להשלים הכנסה במשרה חלקית באמצעות מכירת מוצרי הרבלייף, וחלקם מקימים עסקים במשרה מלאה – רבים מהם מצליחים מאוד – כדי להפוך למנהיגים עסקיים. אני רואה אנשים שצומחים, מתפתחים, ושוברים מחסומים בכל יום, וזהו מקור השראה עצום עבור הצוות שלי ועבורי.

המודל העסקי של הרבלייף יכול להתאים לכולם, והוא רלוונטי מאוד לנשים. הרבלייף ערכה מחקר בהשתתפות 9,000 נשים ב-15 מדינות, ומצאה כי 72% מהן מוכנות להיות בעלים/לפתוח עסק משלהן. היתרון המובהק של הרבלייף הוא שהיא מאפשרת להקים עסק בעלות נמוכה במיוחד, ללא צורך במלאי או בהעסקת עובדים. זה הופך את המודל שלנו לאטרקטיבי לכולם, וההכנסה תלויה במחויבות האישית. זו באמת דרך כוללנית להשלמת הכנסה או לבניית עסק.

 בניית קהילות ורשתות תומכות 

זה גם מעורר השראה לראות כיצד חברי הרבלייף יוצרים קהילות מכילות, ותומכים בחברי הקהילה בהשגת יעדי הבריאות שלהם, בין אם מדובר בהפחתת משקל או בריצת מרתון. החברים העצמאיים של הרבלייף יוצרים קהילות המאפשרות לאנשים להצטרף לרשת תומכת שתעזור להם במסע הבריאות האישי שלהם. לקהילות תומכות יש חשיבות עצומה ביצירת סביבה מכילה. 

זהו גם המקום שבו ספונסרים ומנטורים יכולים להיות בעלי ערך רב לצמיחה אישית ולסייע לכולנו לאתגר את דרכי החשיבה שלנו. פעמים רבות לאורך הקריירה המקצועית שלי פניתי לספונסרים ומנטורים שהם שונים מאוד ממני כי הם מאתגרים אותי, הם מעוררים בי השראה, ועוזרים לי לראות ולאמץ נקודות מבט שונות, דבר חיוני ליצירת צוותים שבהם כל אחד יכול להביא לשולחן את הניסיון ואת נקודת המבט הייחודית שלו.

יצירת שינוי מתמשך 

האמירה המפורסמת ‘רומא לא נבנתה ביום אחד’ רלוונטית לכל דיון בנושא הכללה. כולנו צריכים לפתוח את הלב והמחשבה שלנו וליצור הכללה אמיתית. עדיין לא התקדמנו מספיק כחברה, אבל זה לא אומר שהקצב צריך להיות איטי גם בהמשך אם כולנו נמלא את תפקידנו וניצור שינוי חיובי.

מילים הן חשובות, אך בלי לעשות משהו שונה בפועל, בלי ליצור פעולות בעקבות המילים, לעולם לא ניצור שינוי מתמשך. עיקרון מנחה בו אני משתמשת בחיי המקצועיים והאישיים הוא להישאר סקרנית – לשאול שאלות, לחפש תשובות, ולנסות ללמוד מכל חוויה. לכן, ביום האישה הבין-לאומי השנה, החליטו להיות סקרניות ולפתוח את הראש ואת הלב לחוויות חדשות. זהו המפתח לצמיחה אישית ומקצועית – לא רק לספק השראה ליצירת שינוי – אלא גם להוביל ליצירת שינוי.כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
תזונה
18-04-2024
ניקוי רעלים: מה אוכלים ומתי עושים?
טיפוח
11-04-2024
ניקיון פסח ולא רק בבית: 5 דברים לא בריאים שכדאי לנקות מהחיים שלנו
ספורט
04-04-2024
איזה תרגילים משפרים את מצב הרוח?
מתכונים
01-04-2024
מתכון להכנת שייק קרם פטל
תזונה
28-03-2024
למה חטיפי חלבון עכשיו יותר נחוצים מתמיד?
תזונה
24-03-2024
איזה נשנושים ימנעו זלילות ליליות?
ספורט
21-03-2024
אתגרי הכושר ששיגעו את הרשת

תפריט נגישות