לאכול בריא זה יקר: הסיפורים שמחבלים לכם בדרך

לאכול בריא זה יקר, אין לנו זמן, יש ילדים וזה מתיש, אין מכון כושר ליד הבית או ספורט זה מעייף: ככה האמונות שלכם מפריעות לכם בדרך הנכונה

אנחנו הופכים להיות סך האמונות שלנו. אם נאמין שבכדי לחיות בריא נצטרך לשלם מחיר יקר של זמן, כוח, חיות וכסף, ככל הנראה שנמצא את כל הדרכים כדי לא לעשות את זה ולא להגיע לתוצאות הרצויות, שאולי דווקא נרצה. הרי מי לא רוצה להרגיש טוב, להיראות טוב ולהיות חזק? כולנו רוצים בזה, אלא שהסיפורים שאנחנו מספרים לעצמינו, הופכים להיות חזקים מאוד, ולכן חשוב לשנות את הסיפור הפנימי לפני שאנחנו מתלוננים שקשה לנו להגיע לתוצאות בחיינו.

לאכול בריא זה יקר

הכניסו לנו לראש שבשביל להיות בריאים, יש צורך בקניית תוספים רבים, ברשימת קניות ארוכה, מתישה ובעיקר יקרה, כאשר האמת היא, שבשביל להיות בריאים וחזקים, אנחנו צריכים כמה שפחות להעמיס על הגוף ג׳אנק פוד ומאכלים שאינם בריאים שלפעמים עולים הרבה יותר ממזון בריא שכולל ירקות, פירות, טופו, קטניות כמו חומוס או עדשים, קינואה או שיבולת שועל. לאכול בריא זה אומר לאכול בכמויות קטנות יותר, לאכול בריא זה אומר לאכול כמה שיותר קרוב לטבע, כמה שפחות מעובד וכמה שיותר מלא בוויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים, וזה באמת לא עולה יותר ממי שאוכל הכל. בנוסף, אנשים ששומרים על בריאותם אוכלים פחות במסעדות ומותר מכינים את האוכל שלבם בעצמם, דבר שלכל הדעות עולה פחות. אז תיפרדו לשלום מהתירוץ הזה, כי הוא כבר לא רלוונטי.

ספורט מעייף אותי

הרבה אנשים חושבים שספורט זה דבר מעייף, אבל למעשה, ספורט ממש משנה לנו את רמות האנרגיה ממצב עייף למצב עירני ואנרגטי. תנסו לחשוב על עצמכם, בטוח קרה לכם שפעם התחלתם להתאמן במצב רוח נמוך וחוסר חשק ואנרגיה, וסיימתם אימון מלאי כוח לא? הבעיה היא, שקשה לרבים להביא את עצמם לאימון בגלל האנרגיה הנמוכה והעייפות ואנשים מוותרים לעצמם כי הם שוכחים את התחושה שנלווית לאחר הפעילות, אז הספורט הוא לא זה שמעייף  אלא ההיעדר ספורט הוא זה שגורם לעייפות כרונית. בשורה התחתונה – תתגברו על העייפות, צאו להתאמן, ואחר כך כבר תרגישו איך הספורט מרים לכם את האנרגיה.

אין לי זמן

ניהול זמן נכון יכול לגרום לכך שתספיקו את כל מה שאתם ממש רוצים. השאלה היא, האם אתם ממש רוצים לחתוך לעצמכם סלט או להתאמן בבוקר או אפילו באמצע העבודה? כי כשאנחנו רוצים נגיד לגלוש ברשתות חברתיות, דבר שתופס הרבה מהיום של רבים מאיתנו, או לצפות בטלוויזיה, פתאום יש לנו זמן. אפשר להיות יעילים ולצאת להליכה תוך כדי פגישת עבודה, להתאמן מוקדם בבוקר או לעבור לאימונים קצרים יותר מדי יום. אז התירוץ הזה של אין לי זמן, לא תופס גם בעידן עמוס בעבודה ובוס שעומד על הראש עם סטופר.

ילדים

ילדים זה שמחה, ונכון שהם גם גוזלים זמן. כולנו מסכימים עם זה שמי שיש לו ילדים קצת יותר עסוק בהם, אבל אי אפשר להשתמש בילדים כתירוץ, ולראייה יש המון אימהות ואבות שמתאמנים ונמצאים בכושר גבוהה, אוכלים בריא ומקיימים אורח חיים בריא. אז איך עושים את זה? מנהלים את הזמן בצורה יעילה יותר, אם אפשר רותמים את הילדים לספורט שלכם או מתאמנים לאחר שהם כבר ישנים או נמצאים במסגרות שלהם והכי חשוב לזכור שוב – שאין דבר העומד בפני הרצון, וכשיש רצון חזק, התירוצים נדחקים הצידה.

אין לי מכון כושר ליד הבית

עברתם דירה ואין שום מכון כושר בסביבה? אין לכם פילאטיס באזור למרות שנורא מתחשק לכם? אם יש משהו טוב שיצא לנו מהקורונה, זה שאפשר למצוא הכל ברשתות החברתיות. גילינו שאפשר לעשות כל ספורט אהוב עלינו מהבית, ושאפשר גם לצאת להליכה או ריצה בחוץ ושהתירוץ הזה כבר לא רלוונטי ל-2022.

מאת: שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
טיפוח
23-11-2023
מה ההבדל בין דכאון לבין דכדוך חורף? מתי יש להיעזר בעזרה מקצועית ומתי אנחנו יכולים לעזור לעצמינו ומהם הדרכים הכי טובות להתמודד עם דכדוך חורף?
ספורט
23-11-2023
למה בכלל כדאי לכם ללכת, מהם היתרונ...
טיפוח
19-11-2023
בזמני סטרס קשים, העור השיער והציפורניים נפגעים. למה זה קורה ומה אפשר לעשות כדי למנוע את מגוון התופעות הללו?
ספורט
16-11-2023
איך לאמן את עצמינו לחשוב חיובי? 9 תרגילים חשובים
תזונה
02-11-2023
למה דיאטה היא לא הפתרון לאכילה הרגשית? איך המ...
תזונה
29-10-2023
מה קורה לתאבון שלנו ?
ספורט
26-10-2023
פעילות גופנית יזומה, חשיפה לאור יום, זמני נשימות ושחרור רגשות האשם, הם חלק מהדברים שיעזרו לכם להתמודד עם התקופה הזו

תפריט נגישות