חרגתם מהדיאטה? 7 טיפים שיעזרו לכם לחזור לתלם

אתם בדיאטה, יצאתם לארוחת ערב אצל חברים, לא התאפקתם וירדתם על פרוסה מהעוגה המהממת שהכינו המארחים.
מה עכשיו? להרוג את עצמכם בייסורי מצפון או פשוט להמשיך הלאה?
קבלו 7 טיפים שיעזרו לכם לחזור לתלם

בין דיאטה שהולכת מעולה לדיאטה שנכשלת נמרצות מפרידות בדיוק מספר שניות של חולשה. לא משנה כמה אתם רוצים את הדיאטה הזאת, אתם לא יכולים לצפות מעצמכם לעקוב אחרי התפריט המדויק בכל יום ובכל דקה. לפעמים יתחשק לכם משהו שאתם לא אמורים לאכול. אז מה עושים? החוכמה היא לדעת איפה אתם עלולים ליפול עוד לפני שאתם נופלים, אבל גם להרים את עצמכם חזרה למסלול אם בכל זאת נפלתם. אז אם חרגתם מהדיאטה (ובינינו, מי לא חורג מדי פעם?), קבלו 7 טיפים שיעזרו לכם לחזור לתלם.

 1. זכרו שטעויות קורות
  כולם חורגים מהדיאטה מדי פעם. הנה, אמרנו את זה שחור על גבי לבן. אז אם טעיתם, אל תייסרו את עצמכם על הטעות הזאת יותר מדי, מכיוון שאם תרגישו שנכשלתם, התחושה הזו עלולה להוביל לחוסר שליטה וגם לוויתור על הדיאטה. מקרה אחד בו אכלתם משהו שלא הייתם אמורים לאכול, או שעברתם את גבול הקלוריות שאתם אמורים לצרוך ביום, הוא פשוט מקרה אחד. טעות חד-פעמית. זה קורה לכולם, אנחנו נשבעים. תכירו בכך ששגיתם, אבל אל תתנו לדברים לצאת משליטה.


 1. דעו מה גורם לכם לאכול דברים שאתם לא אמורים לאכול
  רוב האנשים יכולים להצביע על הגורם שמשפיע עליהם לאכול דברים שהם לא אמורים לאכול. לחץ, למשל, הוא גורם מכריע. כשאנשים אוכלים כתוצאה מלחץ, הם מרגישים שהאכילה תעזור להם להרגיש טוב יותר ולחוצים פחות. הם באמת יכולים להרגיש מעט טוב יותר, לפחות באופן רגעי. אבל אז מגיעים ייסורי המצפון ורגשות האשמה, שמלחיצים גם הם ואז גורמים לאכול אפילו יותר, והמעגל ממשיך. עייפות, בדידות, תסכול, שעמום – כולם רגשות שעלולים לגרום לנו לאכול. ולפעמים אלה אנשים אחרים בחיינו שמהווים בעיה, כמו אלה שתמיד מנסים לגרום לכם לטעום משהו “רק הפעם”. אם תדעו מראש לזהות את הגורמים שמשפיעים על האכילה שלכם, יהיה לכם קל יותר לסרב להם כשיגיע הרגע.
 2. למדו איך להגיב אחרת בפעם הבאה
  אם אתם מרגישים שיש לכם בעיה של אכילה רגשית, נסו לבחון דרכים אחרות להתמודד עם הרגשות שלכם, כאלה שלא מערבות אוכל. לפעמים אנחנו אוכלים כדי להימנע מלהרגיש עצובים, בודדים או מתוסכלים, אבל לפעמים אנחנו אוכלים פשוט כי אנחנו מפחדים לחוות את הרגש. וכשאנחנו לומדים לחוות את הרגש ולהתמודד איתו בדרכים אחרות, אנחנו עשויים לגלות שהשד לא נורא כל כך. כשאתם מרגישים נורא והמקרר קורא לכם מרחוק, נסו לכתוב את המחשבות שלכם, להתקשר לחבר או להקשיב למוזיקה מרגיעה במקום לאכול.
 3. היו נחמדים לעצמכם
  אם אכלתם משהו שלא הייתם אמורים לאכול, והקול הקטן בראש שלכם אומר “את/ה כישלון! לעולם לא תצליח/י לרדת במשקל!”, דעו שאתם פשוט צריכים להיות נחמדים יותר לעצמכם. במקום לכעוס על עצמכם, נסו להגיד לעצמכם מה שהייתם אומרים לחבר או לחברה באותו מצב – “אז נלחצת ואכלת פרוסת עוגה. לא נורא, זה לא סוף העולם. בוא נעשה סיבוב ברגל לפני ארוחת הצהריים, כדי לשרוף קצת קלוריות”. פשוט, לא?


 1. חכו קצת
  טקטיקה של המתנה עובדת מצוין כשאתם מרגישים שאתם מתפתים לאכול משהו שאתם לא אמורים לאכול. אם יש לכם יומן אוכל, הציצו בו לפני שאתם גונבים את החטיף האסור. המחשבה על מה אתם עומדים לאכול ולמה יכולה לפעמים להספיק כדי לעצור אתכם מלאכול. תוכלו גם להגיד לעצמכם לחכות 10 דקות מרגע שאתם מרגישים את הדחף, כדי לראות אם אחרי 10 דקות עדיין תרגישו את אותו צורך. לרוב תמצאו את עצמכם עסוקים במשהו אחר ותוכלו פשוט לשכוח מהחטיף שמחכה לכם.
 2. חיזרו מיד למסלול
  אל תתנו למעידה חד פעמית להשפיע עליכם להמשך היום. מעידה היא דבר אחד, אבל אל תהפכו אותה לנפילה. אם אכלתם משהו שלא הייתם אמורים לאכול, תתגברו על זה ותחזרו למסלול כבר בארוחה הבאה. לא בוכים על חלב שנשפך (או על עוגה שחוסלה). במקום להתמקד בעבר, התמקדו בתכנית האוכל שיש לכם להמשך היום.
 3. הזכירו לעצמכם כמה השגתם עד עכשיו
  לפעמים אחרי מעידה, כדאי ‘לאפס מחדש את המערכת’. חישבו על הדברים שהניעו אתכם לשנות את התפריט מלכתחילה, חישבו על ההתקדמות שלכם עד עכשיו ועל ההישגים שכבר השגתם. יש לכם את הידע ואת היכולת, אתם יודעים שאתם יכולים להשיג את המטרה שלכם, מכיוון שהתקדמתם כבר. זכרו שכל תהליך נמדד בדרכים שונות, לא רק במספרים שהמשקל מראה. בכל פעם שאתם בוחרים את הבחירה הנכונה במסעדה, אורזים לעצמכם מנה בריאה לצהריים או מסרבים לקינוח שאתם יודעים שלא כדאי לכם לאכול, אתם מנצחים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
טיפוח
11-04-2024
ניקיון פסח ולא רק בבית: 5 דברים לא בריאים שכדאי לנקות מהחיים שלנו
טיפוח
07-04-2024
הקפידו על השינה: 8 סכנות בחוסר שינה מצטבר
ספורט
04-04-2024
איזה תרגילים משפרים את מצב הרוח?
מתכונים
01-04-2024
מתכון להכנת שייק קרם פטל
תזונה
28-03-2024
למה חטיפי חלבון עכשיו יותר נחוצים מתמיד?
תזונה
24-03-2024
איזה נשנושים ימנעו זלילות ליליות?
ספורט
21-03-2024
אתגרי הכושר ששיגעו את הרשת
טיפוח
17-03-2024
7 דרכים לדעת אם אתם אוכלים יותר מדי סוכר

תפריט נגישות