אחת ולתמיד: מתי כדאי לעשות אימון AB? יתרונות וחסרונות

אם אתם מתאמנים בחדר הכושר בוודאי שמעתם על אימונים לפי חלוקות שרירים. אז מהו בדיוק אימון AB? למה הוא חשוב ולמי הוא חשוב? למי עדיף להתאמן על כל הגוף ביחד ולמי עדיף לחלק את האימונים? כל מה שאתם צריכים לדעת בנושא, היתרונות וגם החסרונות

רגע לפני שאתם בוחרים תכנית אימון, חשוב שתדעו בדיוק מה המטרה שלכם. תשאלו את עצמכם – מה הייתם רוצים להשיג מהשהות שלכם במכון? האם אתם רוצים להעלות ולהגדיל את מסת השריר? האם המטרה שלכם היא להתחטב? לרדת במשקל? לשמור על הבריאות או פשוט להיות בכושר? המטרה שלכם היא זאת שתקבע איזה אימון אתם צריכים.

תכנית אימון AB היא תכנית שבה אנחנו מחלקים את הגוף ל-2 קבוצות שונות. למשל: אימון A: מחולק לאימון שריר החזה, כתפיים ויד אחורית, ואימון B: אימון גב, יד קדמית ורגליים. אימון זה מתאים לאנשים מאומנים, שיודעים את הטכניקות של התרגילים, שכבר התנסו באימונים שעובדים על כל הגוף, הוא מתאים למי שרוצה להעלות את מסת השריר, להתחטב או לגדול במסת השריר (תלוי במספר החזרות ובמשקלים), והוא מתאים למי שיש זמן התאמן לפחות 3-4 פעמים בשבוע. למי הוא לא יתאים? למי שחדש בחדר הכושר ולא מכיר היטב את התרגילים, למי שזקוק להכוונה בטכניקה, למי שאין זמן להתאמן יותר מפעם פעמיים בשבוע ולמי שהמטרה שלו היא רק לרדת במשקל.

מהי תכנית אימון A? אימון A הוא אימון שבו עובדים על כל שרירי הגוף העיקריים באימון אחד: חזה, גב, כתפיים, יד קדמית ואחורית ורגליים. אימון זה הוא אימון FULL BODY שמתאים במיוחד לאנשים שהמטרה שלהם היא להתאמן פעם או פעמיים בשבוע בלבד בחדר הכושר, לשמור על הבריאות והכושר או למתאמנים חדשים שרק מתחילים את דרכם בעולם חדר הכושר.

מהי תכנית אימון ABC ולמי הוא מתאים? אימון זה הוא כבר אימון מאוד מתקדם לאנשים שחיים ונושמים את חדר הכושר, למי שהמטרה שלו היא העלאת מסת שריר ושהם נמצאים במינימום 4-5 פעמים בשבוע בחדר הכושר. יש גם אימון ABCD שהיא כבר ממש מקצועית ופחות מתאימה לספורטאים חובבנים אלא לאלו שמעוניינים לקחת את האימונים שלהם למקום מקצועי יותר.

טיפים לבחירת תכנית אימון:

  1. תעבדו עם מאמן כושר מקצועי. תנו למאמן הכושר לעזור לכם לבחור את התכנית המתאימה לכם ביותר. תכנית לא מתאימה לא תניב עבורכם תוצאות, ועלולה להוביל לפציעות.
  2. אל תשכחו לבקש מהמאמן לעזור לכם לשנות את התכנית מעת לעת על מנת להתקדם. מתאמנים רבים נתקעים על תכנית ראשונית שהמאמן כתב להם בתחילת הדרך ואז לא רואים תוצאות בהתאם למה שהם רוצים. גוונו בתרגילים, סטים, חזרות ומשקלים.
  3. אל תזלזלו בימי המנוחות בין לבין. זכרו שבשביל לראות תוצאות, אנחנו צריכים לתת לשרירים מספיק זמן בשביל להתאושש.
  4. אנשים שמעוניינים לרדת במשקל, יכולים להוסיף אירובי אחרי האימון כוח או בין לבין התרגילים.
  5. לא משנה באיזו תכנית בחרתם – תשמרו על טכניקה נכונה ועל הדרגתיות כדי למנוע פציעות מיותרות.
  6. אל תפסחו על החימום. הוא מכין את הגוף לעבודה מדויקת ונכונה יותר.
  7. תזונה – לא משנה כמה תתאמנו, אם לא תשמרו על תזונה נכונה, לא תראו תוצאות בכל מה שקשור להעלאת מסת השריר או חיטוב או הרזייה. למטרות אלו חשוב להקפיד על תזונה מתאימה ומדויקת.


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
טיפוח
03-12-2023
תבלו עם אנשים כמה שאתם יכולים, אל תוותרו על אור...
ספורט
30-11-2023
היא תאלץ אתכם להיות בכאן ועכשיו ולהסיח את תשומת ליבכם מה...
טיפוח
23-11-2023
מה ההבדל בין דכאון לבין דכדוך חורף? מתי יש להיעזר בעזרה מקצועית ומתי אנחנו יכולים לעזור לעצמינו ומהם הדרכים הכי טובות להתמודד עם דכדוך חורף?
ספורט
23-11-2023
למה בכלל כדאי לכם ללכת, מהם היתרונ...
טיפוח
19-11-2023
בזמני סטרס קשים, העור השיער והציפורניים נפגעים. למה זה קורה ומה אפשר לעשות כדי למנוע את מגוון התופעות הללו?
ספורט
16-11-2023
איך לאמן את עצמינו לחשוב חיובי? 9 תרגילים חשובים
תזונה
02-11-2023
למה דיאטה היא לא הפתרון לאכילה הרגשית? איך המ...

תפריט נגישות