שנת 2022 מוצלחת: איך להיות יותר שמחים השנה?

מה עוזר לנו להיות שמחים ומאושרים? מה ההבדל בין אושר רגעי לאושר שנשאר לאורך זמן? איך נצליח לשמור על השמחה לאורך כל השנה ואיך הכי כדאי לפתוח את השנה החדשה ברגל ימין? המדריך לשנה מאושרת, מלאת בטחון ובריאות.

לעיתים אנחנו נוטים לחשוב שהאושר שלנו תלוי במשהו חיצוני כמו בחופשה חלומית, ברכב חדש שנקנה, בארוחה שווה במסעדה או בבגד שנתחדש בו, אבל אלו הם רגעים מאושרים רגעיים שחולפים אחרי זמן קצר. אכלתם עכשיו עוגת שוקולד נוזלית וחמה והייתם מאושרים למשך 5 דקות, אבל איך הרגשתם אחר כך? מחקרים מראים שאושר אמיתי הוא תפיסת חיים, מחשבות חיוביות, עבודה אינסופית שנשארת לאורך זמן כשהמטרה היא לא לחפש אותו דרך גירויים חיצוניים בחוץ, אלא ממש בתוך עצמינו. נשמע יותר פשוט לא?

אז איך מוצאים את האושר? 10 דרכים שיעזרו לכם להיות יותר שמחים השנה

  1. מחשבות חיוביות – כל מה שאנחנו מרגישים מתחיל בעצם במחשבות שלנו. כשאנחנו מתעוררים בבוקר וחושבים מחשבות טובות, כל היום שלנו ייראה חיובי ושמח. לעומת זאת, אם נחשוב כמה רע לנו, כמה שאנחנו מסכנים ואיזה יום קשה לפניכם, כמובן שנרגיש מבואסים וזה יהיה כמו גלגל שלג של מחשבות ורגשות שליליים. תתחילו את הבוקר עם מחשבות טובות והיו ערים למחשבות שמגיעות. ברגע שאנחנו מודעים וערים למחשבות, יותר קל לנו להחליף אותן במחשבות מקדמות שגורמות לנו להיות מאושרים.
  2. היו שמחים על מה שיש והוקירו תודה – תזכרו שלא משנה מה עובר עליכם כרגע ומה מצב חשבון הבנק שלכם, המצב הבריאותי, משפחתי או בעבודה, תמיד יכול להיות יותר גרוע. בטוח שיש לכם אינספור דברים להודות עליהם. פקחתם עיניים בבוקר לעוד יום בעולם הזה? אתם כבר עשירים. תתחילו להעריך את הדברים שכן יש לכם בחיים והתמקדו בהם כי מה שאנחנו מתמקדים בו הוא גדל. אם נתמקד במה שחסר לנו, יחסר לנו יותר. אבל אם נתמקד במה שיש שלנו, יהיה לנו הרבה יותר. אז תחליטו מה עדיף לכם.
  3. הכינו רשימות הודיה – ההודיה היא הכלי החזק ביותר בדרך אל האושר ולפעמים זה לא פשוט לנו להגיע לתחושה אמיתית ועמוקה של הודיה בזמנים קשים. אז מה עושים? לוקחים עט ודף וכותבים את כל מה שאתם מודים עליו. תודו על הכל. גם על היכולת לשבת, לעמוד, לדבר, לקרוא, על הכל. תהיו ספציפיים. תודו על מה שיש לכם בחיים וגם על מה שכרגע אין כי אולי זה עוד לא הזמן. ככל שתתרגלו את רשימות ההודיה, תרגישו יותר אסירי תודה ומאושרים.
  4. תרגלו את הכאן ועכשיו – יש דרכים רבות לתרגל את הנוכחות שלנו בכאן ועכשיו החל ממניידפולנס, מדיטציות, דמיון מודרך ועוד. הרעיון הוא לא לחשוב על העבר, כי הוא כבר לא רלוונטי, והעתיד עדיין לא קרה אז מה נשאר? ההווה הוא החוויה שלנו ברגע זה וככל שנתמקד בו, נייצר לנו עתיד טוב יותר. הרבה פעמים אנחנו נמצאים עם משפחה, חברים או אפילו בעבודה אבל בראש אנחנו נמצאים במקום אחר. השהות בכאן ועכשיו עוזרת לנו לתת את ה-100 אחוז שלנו בכל תחומי החיים ולמקסם את היכולות שלנו והאושר שלנו.
  5. תקלילו – כשמשהו לא פשוט קורה, נסו לחפש את הדברים הטובים שבעניין ואם אפשר, אפילו תצחקו על זה. הצחוק מפוגג סטרס ועוזר לנו להיות שמחים יותר גם אם בהתחלה זה קצת מאולץ.
  6. הימנעו מאנרגיות ואנשים שליליים – כל מה שלא עושה לכם טוב, תבדקו אם אתם צריכים אותו בחיים ואם הוא מקדם אתכם לדרכים חיוביות. אם צפייה בחדשות מזיקה לכם וגורמת לכם לחרדות, אז תפסיקו לצפות, הוציאו אנשים שגורמים לכם להרגיש רע עם עצמכם מחייכם ותבחרו להתמקד במה שעושה לכם טוב ובאנשים שמחים ומרימים שאוהבים אתכם באמת ואתם אותם.
  7. תתנו יותר לאחרים – הנתינה גורמת לנו להרגיש משמעותיים יותר וכתוצאה מכך אנחנו נרגיש אושר. זה לא משנה באיזו דרך תתנו, זה יכול להיות משהו חומרי, להתנדב, או אפילו להקשיב ולתת מהזמן שלכם לחברים שלכם, בני זוג, משפחה או חבר לעבודה. היו תמיד נכונים לנתינה לאחרים ובכך תראו פחות את הסבל שלכם ותרגישו משמעותיים ומאושרים.
  8. כתבו איפה תרצו להיות בדיוק בעוד שנה – כתיבת מטרות ויעדים עוזרת לנו להרגיש תקווה ושמחה. כתבו את כל החלומות והרצונות שלכם לשנה הקרובה ולאחר מכן, החליטו מה תעשו השנה כדי לקדם את המטרות האלו.
  9. תעשו ספורט – לפעילות גופנית יומיומית יש השפעה מכרעת על מצב הרוח שלנו. בעת הספורט, הגוף מרגיש הורמוני אושר שמעבר לפן הבריאותי הפיזי, חשוב מאוד לבריאות הנפשית שלנו. התחילו את היום שלכם בפעילות גופנית שאתם אוהבים וכל היום שלכם ייראה חיובי, אנרגטי ושמח.
  10. תאכלו בריא ובמידה – כשאנחנו אוכלים ג’אנק פוד, עוגה שווה או אוכלים יותר מדי, נרגיש טוב לרגע, אבל מיד לאחר מדי כבר נרגיש רע, ובמיוחד אם זה נעשה בטווח הארוך. אכילה בריאה ובמידה הנכונה עוזרת לנו להרגיש טוב יותר עם עצמינו, שאנחנו מטיבים עם הגוף שלנו והנפש.

 

 

 כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
ספורט
26-05-2024
למה כל כך קשה לנו להתמיד באימונים ומהם סודות ההתמדה?
ספורט
23-05-2024
פילאטיס רצפה או מכשירים? מה עדיף?
מתכונים
21-05-2024
מתכון תה קר בטעם לימון ומנגו
תזונה
18-05-2024
הסוד לגוף צעיר: מה להכניס לשייק כדי להישאר צעירים?
ספורט
16-05-2024
כיצד לשחרר צוואר תפוס?
תזונה
09-05-2024
16 טיפים מעולים ליום עצמאות בריא יותר
מתכונים
07-05-2024
מתכון להכנת עוגת גבינה לימונית
ספורט
04-05-2024
איך לחזור לרוץ אחרי הפוגה ארוכה?

תפריט נגישות