אורח חיים פעיל – הגישה החדשה

אורח חיים פעיל הוא לא בהכרח ריצת חצי מרתון בכל בוקר. אפשר בהחלט להישאר פעילים גם על ידי אימוץ פעילות שמשלבת תנועות זרימה חופשית וליהנות מיתרונות שונים, לא רק פיזיים.

פעילות גופנית שמשלבת תנועות זרימה חופשית מתבצעת יום יום במקומות שונים ברחבי כדור הארץ כבר מאות שנים. לאתלטים ולאנשים שמתאמנים על בסיס קבוע כדי להשיג מטרה ספציפית, קשה לפעמים להבין את הרעיון של תנועה ללא מבנה מסוים. בחיים מונחי התכלית שלנו, אנחנו נתפסים פעמים רבות לתכניות עם מבנה ומטרה, אבל אורח חיים פעיל יכול להיות גם שונה.

קחו לדוגמה את אורח החיים הפעיל בסין. אם תבקרו בפארקים בערים הגדולות בסין, תוכלו לראות מתעמלים בשלל גילאים מבצעים פעילות גופנית שאצל רובנו לא נתפסת כפעילות – טאי צ'י, ריקודים ואפילו הליכה אחורה. אנחנו רגילים לראות בפארקים אנשים רצים והולכים, אבל אם תנסו, תגלו שגם פעילויות לא שגרתיות יכולות להיות מהנות ומועילות. הפעילות שמתרחשת בפארקים ובככרות בסין מקבלת את תמיכת הממשלה, שמעודדת את הציבור לאורח חיים פעיל.

מפעילות פשוטה כזו אמנם לא תרוויחו הרבה במונחים של סיבולת לב-ריאה או שרירים, אבל היתרונות המנטליים של פעילות כזו יכולים לפעמים להיות גדולים יותר מהיתרונות הפיזיים. שמירה על אורח חיים פעיל היא דרך נהדרת להקל על מתח וחרדה שנלווים לחיים המודרניים.

אם אתם מסוג האנשים שלא חובבים כושר ופעילות גופנית במובן המקובל שלהם, פעילות גופנית כזו, שמשלבת תנועות זרימה חופשית, יכולה להיות התחלה מצוינת עבורכם. קבלו מספר רעיונות לדרכים בהן תוכלו להיות פעילים בבית או בחוץ. • ריקודים
  אתם רק זקוקים למוזיקה. תנו לגוף שלכם לנוע עם הקצב בכל דרך שנעימה לכם. אתם יכולים להצטרף לחוג ריקודים בכל סגנון שאתם אוהבים, או לצאת לרקוד עם חברים. המטרה היא פשוט לזוז וליהנות מהרגע.
 • מתיחות
  מצאו אזור פנוי בבית או בחוץ והתחילו להתמתח. אין צורך לבצע סדרת התמתחויות מסוימת, פשוט דאגו למתוח באופן טבעי אזורים בגוף שמרגישים מתוחים ותפוסים.
 • הולה הופ
  חשבתם שהולה הופ נועד לילדים בלבד? תחשבו שוב. ההולה הופ תופס מקום של כבוד כדרך אימון בשנים האחרונות. הוא נהדר לשחרור שרירים תפוסים, וברגע שתופסים את הרעיון ומצליחים לסובב, הוא גם מאוד מהנה.


 • משחקי כדור
  לא באמת משנה עם איזה כדור אתם משחקים, משחקי כדור הם דרך נהדרת להזיז את הגוף ולעבוד על הקואורדינציה שלכם. אם יש לכם ילדים, משחקי כדור מוצלחים במיוחד גם כזמן איכות איתם וכדי ללמד אותם את החשיבות של פעילות גופנית קבועה.
 • הליכה וטיולים
  צאו לטייל או פשוט לסיבוב בשכונה בה אתם גרים. אתם יכולים לבחור בהליכה איטית וקלה יחסית או להגביר את האינטנסיביות שלה באמצעות שינוי קצב ההליכה או הליכה בתנאים שטח שונים.

  אם יש לכם את האנרגיות והזמן לבצע פעילות גופנית מובנית קבועה, כדי להגיע למטרות מסוימות – נהדר. אבל אם אתם רוצים מדי פעם לשבור את שגרת האימון, נסו למצוא פעילות חדשה ומהנה, כדי שלא תמצאו את עצמכם משועממים. קחו דוגמה מהאמנים הגדולים של פעילות תנועה חופשית – הילדים במגרש המשחקים – ושחררו מדי פעם את מעצורי המודעות העצמית שלכם, כדי פשוט לזוז וליהנות.

נכתב על ידי סמנתה קלייטון, AFAA, ISSA, מנהלת ראשית לחינוך גופני בהרבלייף.


כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
ספורט
02-12-2021
איך אפשר להפוך אימון של 20 דקות בלבד לאפקטיבי ויעיל?
מתכונים
30-11-2021
מתכון להכנת לביבות תפוח אדמה
ספורט
29-11-2021
סופגניות וקוביות? שומרים על חיטוב גם בחנוכה – יש חיה כזו
ספורט
25-11-2021
בלאק פריידי: מה לקנות כדי לשמור על הבריאות?
מתכונים
23-11-2021
מתכון להכנת תה באבלס מנגו ווניל
ספורט
11-11-2021
האם ריצה מתאימה בגיל מבוגר ואיזה פעילות גופנית הכי מתאימה לגיל הזהב?
מתכונים
09-11-2021
מתכון להכנת שייק שיבולת שועל שוקולד
תזונה
07-11-2021
מהו מטבח אקולוגי ואיך עושים את זה בבית?