כל מה שרציתן לדעת על צלוליט והתרגילים שבאמת עובדים

בואו נתחיל בזה שאתן לא לבד. הצלוליט הוא נפוץ אל מרבית מהנשים כאשר רובו משתקע באזור הירך האחורית. קודם כל, הפרידו בין המילה צלוליט לצלוליטיס. צלוליטיס היא מחלת עור ואילו צלוליט זה אותו מראה מחוספס ולא אחיד שנוצר לנו מתחת לעור וזה בעצם שומן תת עורי. חשוב לדעת שהשומן התת עורי אינו מסוכן ונחשב לעניין אסתטי בלבד והוא הגיע לשם מאורח חיים לא מאוזן. לאלו מכן שאינן מרוצות ממנו, חשוב לדעת שאמנם יש פה עניין גנטי, אבל בהחלט יש מה לעשות איתו וזה כולל בעיקר שינוי אורח חיים.

 

  1. תנועה – תשכחו מקרמים שמבטיחים בבת אחת להעלים את השומנים התת עוריים. השומן הגיע לשם מחוסר תנועה (ישיבה ממושכת או חוסר פעילות גופנית), מתזונה לקויה או עודף שומנים וסוכרים שהצטברו באזורים אלו. בשביל לפזר את השומן התת עורי יש לעסות את האזור מדי יום אבל אין צורך בקרמים יקרי ערך. ניתן להסתפק בשמני עיסוי טבעיים תפעילו את האזור ונסו להיות בתנועה במשך היום. אל תגיעו למצב שבו אתם יושבים יום שלם ללא תנועה.
  1. אכילת נכונה – תזונה נכונה היא תורה שלמה אבל חשוב לזכור שמה שגרם מלכלחילה לצלוליט להופיע זה בעיקר אכילה לא נכונה. אכילת יתר למשל, עלולה לגרום לצלוליט כי למזון המיותר אין לאן ללכת ובעיקר אם אישה סובלת מעצירויות כרוניות. דאגו לאכול מאכלים קלים לעיכול כמו פירות וירקות שעוזרים למזון לצאת בקלות מהגוף. ירקות ירוקים למשל כמו פטרוזיליה, מסייעים לנקות את הרעלים מהגוף וגם המוצר צלוליולוז, עשוי לסייע לתופעה. שמרו על ארוחות מסודרות ורחוקות זו מזו. כדי לדאוג לעיכול תקין וסילוק מירבי של הפסולת, עלינו לרווח בין הארוחות לפחות 3-4 שעות אחת מהשניה. בנוסף, נסו להימנע מממתקים, שומני טראנס, עוגות, עוגיות ושאר בורקסים.
  1. תרגילי אירובי – בצעו אימוני אירובי יומיומיים. כמו שכבר הבנתם, תנועה עוזרת לפנות את הפסולת ולכן מומלץ לבצע הליכות או ריצות, או אופניים או כל מה שגורם לכם להזיע. דאגו לזוז מינימום 30 דקות ביום.
  1. תרגילי כוח ייעודיים – חזקו את שרירי הרגליים בדגש על הירך האחורית.

 

קבלו כמה תרגילים שאתן יכולות לבצע בעזרת הכדור הגדול לירך האחורית:

תרגיל 1גשר על הכדור.
שוכבים על הגב, מניחים כפות רגליים על הכדור,מרימים ומורידים את האגן 20 פעמים ל-3 סטים.תרגיל 2 – גשר על רגל אחת
ממשיכים מהמנח הקודם, מרימים ומורידים את האגן עם הרגל באוויר. 20 חזרות לכל רגל. חוזרים ל-3 סטים.תרגיל 3 – שוכבים על הבטן על הכדור כאשר החזה מחוץ לכדור והידיים מתחת לכתפיים. מרימים ומורידים את הרגליים 25 פעמים כפול 3 סטים.תרגיל 4 – שוכבים על הבטן כמו בתרגיל הקודם. מכופפים את הרגליים, מורידים ומרימים 25 חזרות כפול 3 סטים. התרגיל עובד על הישבן בנוסף לירך האחורית.מאת: שרון ינובסקי קפלן–  מאמנת כושר וריצה, אמא ל-3 בנים, מרתוניסטית ועיתונאית.כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
מתכונים
27-07-2021
מתכון להכנת שייק קיק סטארט
ספורט
26-07-2021
האימון של הקיץ – אימון פירמידה מושלם
תזונה
22-07-2021
הארטיק המושלם לקיץ שהוא גם בריא וגם מרענן
מתכונים
20-07-2021
מתכון להכנת משקה חמוציות או לא להיות
מתכונים
13-07-2021
מתכון להכנת סמבוסק עשיר בחלבון / רוני רצאבי
ספורט
12-07-2021
הסוד של האירובי
טיפוח
08-07-2021
הדברים שיאריכו לכם את החיים