המחקרים מוכיחים: הטריק הקטן שיעזור לכם לשרוף יותר שומן

מתאמנים רבים שמעוניינים לחטב את השרירים, עוברים לגור בחדר הכושר וסופרים קלוריות בקפדנות מתוך מבחר קטן של מאכלים דלי שומן. חלק מהם משיגים את התוצאה בדם יזע ודמעות, ואחרים מתייאשים ונושרים בדרך. אך קבלו נקודת אור חדשה – המחקרים החדשים מדברים על טריק קטן שיעשה את כל ההבדל ויעזור לכם לשרוף יותר שומן באימונים שלכם מבלי לצמצם את התפריט שלכם ובלי סבל מיותר.

בשנים האחרונות יצאו יותר ויותר מחקרים שמאשרים את יתרונותיו הבריאותיים של צום ממושך או צום לילה ארוך, ולא סתם שדיאטת 8/16, בה אוכלים במשך 8 שעות וצמים 16, הפכה ללהיט היסטרי בקרב שוחרי הבריאות, אך כעת מחקרים רבים מאשרים שאימון על בטן ריקה יעיל במיוחד עבור אלו מכם שרוצים לשרוף יותר שומן.

הגוף שלנו זקוק לדלק (אנרגיה) כדי לחיות, וככל שאנחנו יותר פעילים, כמו בפעילות גופנית, אנחנו זקוקים לכמות דלק גדולה יותר. הגוף שלנו משתמש בפחמימות כמקור אנרגיה עיקרי והן מאוחסנות בגוף בצורה של גליקוגן בשרירים ובכבד. השומן לעומתן, מאוחסן בתאי שומן והגוף משתמש בהם רק אחרי שמאגרי הפחמימות אוזלים.

כשאנחנו צמים לאורך זמן רב, כמו לאחר שינת לילה ממושכת ומתאמנים על בטן ריקה, הגוף שלנו מתחיל להשתמש בפחמימות שנמצאות בגליקוגן, וכשאלו מתרוקנות, הוא עובר להשתמש בשומן כמקור לאנרגיה, ואז אנחנו בעצם משיגים שריפת שומן מוגברת ולכן מי שרוצה לעשות פעילות אירובית על בטן ריקה ישרוף יותר שומן מאשר פחמימות.

ולסיכום, מעכשיו לוותר על ארוחה לפני אימון?

אז זה בהחלט תלוי במה המטרה שלכם. אם אתם מעוניינים לשרוף שומן, מומלץ לבצע פעילות אירובית על בטן ריקה, במידה ואתם מרגישים טוב ושהאימון שלכם יעיל. אבל, וזה אבל חשוב – לפני אימון כוח עצים, כשהמטרה שלכם היא העלאת מסת השריר, כן מומלץ לאכול משהו לפני האימון מכיוון שבכך אתם מגיעים לאימון עם הרבה יותר כוח ואנרגיה להרים משקלים ולהגיע להישגים.

כמה טיפים לשריפת שומן והעלאת מסה לפי סוג האימון:

  1. לפני אימון אירובי (כמו ריצה/הליכה/אופניים/אפילפטיקל ועוד) של חצי שעה עד שעה – אפשר להתאמן על בטן ריקה.
  2. לפני אימון אירובי של שעה ומעלה, מומלץ לאכול משהו קטן כמו תמר או חטיף אנרגיה. במידה ואתם מתאמנים למרתון או פעילות ארוכה אחרת, ניתן גם לאכול משהו קטן שנותן אנרגיה גם במהלך האימון.
  3. לפני אימון כוח – מומלץ לאכול ארוחה קטנה. שכוללת בעיקר פחמימה כמו תמר או בננה או חטיף בריא.
  4. במידה ואתם מתאמנים על בטן ריקה, מומלץ לבצע את הצום בהדרגה ולהרגיל את הגוף לאימון בצום לאט לאט. ניתן להתחיל בפעמיים בשבוע ולהמשיך בהדרגה.
  5. זה שאתם מתאמנים ללא אוכל, לא אומר שאתם צריכים להימנע משתייה, בדיוק להיפך. חשוב ומומלץ מאוד לשתות כמויות מספקות של מים.
  6. חשוב להבין – נכון שאימון אירובי נמצא יעיל בשריפת שומן, אך יש חשיבות גם למאזן הקלורי שלכם במהלך היום. הרבה מתאמנים שוכחים את זה ולא מבינים למה אימון על בטן ריקה לא עובד עליהם וזה בהחלט נתון שחשוב לקחת אותו בחשבון.
  7. מומלץ להיוועץ באיש מקצוע שיבנה עבורכם תכנית תזונה מותאמת לסוג הכושר הספציפי שלכם בצורה הכי מדויקת.

מאת: שרון ינובסקי קפלן –  מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.

 כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
טיפוח
23-11-2023
מה ההבדל בין דכאון לבין דכדוך חורף? מתי יש להיעזר בעזרה מקצועית ומתי אנחנו יכולים לעזור לעצמינו ומהם הדרכים הכי טובות להתמודד עם דכדוך חורף?
ספורט
23-11-2023
למה בכלל כדאי לכם ללכת, מהם היתרונ...
טיפוח
19-11-2023
בזמני סטרס קשים, העור השיער והציפורניים נפגעים. למה זה קורה ומה אפשר לעשות כדי למנוע את מגוון התופעות הללו?
ספורט
16-11-2023
איך לאמן את עצמינו לחשוב חיובי? 9 תרגילים חשובים
תזונה
02-11-2023
למה דיאטה היא לא הפתרון לאכילה הרגשית? איך המ...
תזונה
29-10-2023
מה קורה לתאבון שלנו ?
ספורט
26-10-2023
פעילות גופנית יזומה, חשיפה לאור יום, זמני נשימות ושחרור רגשות האשם, הם חלק מהדברים שיעזרו לכם להתמודד עם התקופה הזו

תפריט נגישות