איך לחטב את הישבן והירכיים

הרכב השומן בגוף משתנה מאחד לשני ואצל כל אחד השומן אוהב להתמקד באזור אחר. אם אצל אדם אחד השומן מתרכז באזור הבטן, אצל השני באזור הידיים או הירכיים. אצל נשים ברוב המקרים השומן יתרכז באזור הירכיים ואילו אצל גברים באזור הבטן, אך גם כאן יש מקרים חריגים.

אז איך מורידים שומן באזור הירכיים? בדיוק כמו שאנחנו מנסים להיפטר משומן בכל אזור אחר:

  1. אנחנו רוצים להוריד את השומן הכללי בגוף דרך תרגילי אירובי ותזונה נכונה. דוגמאות לאירובי: ריצה, אופניים, אליפטיקל, קיקבוקסינג וריקוד.בתזונה נכונה נרצה להוריד את השומנים, המעובדים והמאכלים שפחות בריאים ולהוסיף יותר פירות, ירקות ומאכלים בעלי אינדקס גליקמי נמוך שישמרו על תחושת שובע לאורך זמן.
  2. נרצה לחטב את כל הגוף בעזרת תרגילי כוח ומשקולות – מינימום שני אימוני כוח שבוע שעובדים על כל הגוף.
  3. בנוסף, נרצה לחטב באופן ספציפי את הירכיים והישבן. קבלו אימון שכל אחת יכולה לעשות בבית בקלות, כאשר מי שרוצה להקשות עוד יותר על ולאתגר את עצמה, יכולה להוסיף משקולות רגליים וידיים.

אימון ישבן וירכיים

נתחיל בהליכה/ ריצה קלה/ דיווש באופניים של 15 דק לחימום הגוף, לאחר מכן נבצע כמה מתיחות דינאמיות לאזור.

תרגיל 1 – הרחקת ירך – יש דרכים רבות לבצע הרחקת ירך
בחרתי בשבילכן תרגיל שאני אוהבת במיוחד כי הוא עובד גם על שרירי המותן תוך כדי. הניחו את כף היד מתחת לכתף ואת היד השניה הרימו למעלה. הרימו והורידו את הרגל תוך כדי הכנסה של הבטן ושמירה על גוף זקוף במשך דקה שלמה. תנוחו ותחזרו על התרגיל עוד 3 פעמים.תרגיל 2 – ממנח פלאנק
כופפו את הרגל, הורידו את הברך למעטה ובעטו את הרגל למעלה במשך חצי דקה. חזרו על התרגיל לעוד 2 סטים ולאחר מכן עברו לרגל השניה. גם התרגיל הזה משתף מספר שרירים והוא עובד גם על שרירי הישבן, עם על הידיים (כתפיים) וגם על שרירי הבטן – שרירי הליבה.תרגיל 3
מתחילים ממנח עמידת שש, אוספים את הבטן, מורידים ומרימים את הרגל כשהיא ישרה ל-20 חזרות כפול 3 סטים. התרגיל עובד על שרירי הישבן והירך האחורית.

תרגיל 4
נמשיך עם אותו מנח של עמידת שש, נרים את הרגל למעלה כשהיא ישרה ונזיז אותה הצידה לכיוון הכתף וחזרה. עשו זאת 15 חזרות כפול 3 סטים. התרגיל עובד על שרירי הישבן, ירך חיצונית ומותניים.

תרגיל 5 – הרמות ישבן.
שכבו על הגב, הרימו את הישבן מעלה תוך כדי כיווץ והורידו אל הרצפה. אל תשחררו את הכיווץ גם כשהאגן יורד למטה. עשו זאת במשך דקה כפול 5 סטים. מאתגר אך עושה את העבודה!

מאת: שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא ל-3 בנים, מרתוניסטית ועיתונאית.
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
טיפוח
03-12-2023
תבלו עם אנשים כמה שאתם יכולים, אל תוותרו על אור...
ספורט
30-11-2023
היא תאלץ אתכם להיות בכאן ועכשיו ולהסיח את תשומת ליבכם מה...
טיפוח
23-11-2023
מה ההבדל בין דכאון לבין דכדוך חורף? מתי יש להיעזר בעזרה מקצועית ומתי אנחנו יכולים לעזור לעצמינו ומהם הדרכים הכי טובות להתמודד עם דכדוך חורף?
ספורט
23-11-2023
למה בכלל כדאי לכם ללכת, מהם היתרונ...
טיפוח
19-11-2023
בזמני סטרס קשים, העור השיער והציפורניים נפגעים. למה זה קורה ומה אפשר לעשות כדי למנוע את מגוון התופעות הללו?
ספורט
16-11-2023
איך לאמן את עצמינו לחשוב חיובי? 9 תרגילים חשובים
תזונה
02-11-2023
למה דיאטה היא לא הפתרון לאכילה הרגשית? איך המ...

תפריט נגישות