ככה תחזרו להתאמן אחרי שהתאוששתם מהקורונה

כמעט שלא ניתן למצוא אנשים שהצליחו לחמוק מהקורונה ולצערנו היא לגמרי הפכה להיות חלק מהשגרה של כולנו. יש שעוברים אותה בדומה לשפעת בדרגות שונות ויש שצולחים אותה בקלילות עם סימפטומים קלים בלבד. איך חוזרים להתאמן אחרי תקופה של בידוד וחולי? האם אפשר להתאמן תוך כדי קורונה ומה יעזור לכם לחזור יותר מהר לשגרה של כושר?

מתאמנים רבים יצאו משגרת האימונים שלהם בתקופת הקורונה עוד מהסגרים הראשונים. יש כאלו שהבידודים הרבים הם אלו שהפרידו אותם מהמכון כושר ואחרים פשוט איבדו את השגרה המוכרת וכך האימונים הפכו להיות סוג של מטלה שנדחקה לפינה. חשוב להבין שהיציאה משגרת האימונים פוגעת בפן הנפשי והגופני כאחד, ולכן חשוב להמשיך לזוז בכל מחיר כל עוד המצב מאפשר ומרגישים טוב.

מי יכול להמשיך להתאמן?

אז נכון שבזמן הקורונה, אנחנו לא יכולים לצאת מהבית להתאמן בחוץ או במכון הכושר אבל כל עוד אתם מרגישים טוב, אפשר להמשיך להתאמן מהבית דרך אפליקציה/יו טיוב/רשתות חברתיות או כל סוג של אימון שתרצו במסגרת מה שניתן לעשות מהבית. במקרה של חום, כאבי שרירים ומחלה אקוטית, לא מומלץ להתאמן בכלל. אם אתם חיוביים לקורונה אך אין לכם תסמינים או תסמינים קלים בלבד כמו צינון, אתם יכולים להמשיך להתאמן מהבית.

מה יעזור לכם לחזור מהר לשגרת אימונים?

כדי להמשיך בשגרת האימונים ולחזור הכי מהר שיש, פשוט עדיף להיות כמה שיותר בתנועה במסגרת היכולות. כלומר – במקום לוותר על התנועה לגמרי בגלל שאתם לא יכולים ללכת למכון הכושר או לחוג האהוב עליכם או לריצה, תעשו מה שכן אפשר בתוך הבית, כמו אימונים במשקל גוף, קפיצה על דילגית ועוד.


טיפים לחזרה לשגרה

אם בכל זאת לא התאמנתם זמן רב או שאתם מתאוששים מהמחלה ואתם מרגישים חלשים יותר מהרגיל, חשוב שתקפידו על החוקים הבאים:

  1. חזרו בהדרגה! רבים ממחלימי הקורונה מדווחים על תסמיני פוסט קורונה החל מנשירה ועד חולשה גדולה, שרירים כואבים ותפוסים, עייפות ועוד. במצבים אלו, לא נרצה להכביד על הגוף עוד יותר למצב שיחליש אותו, אלא נרצה  לחזק אותו בהדרגה. תחשבו על להתחיל להתאמן מאפס ולהעלות בכל פעם את דרגת האימונים בעוד שלב. בחדר הכושר, התחילו עם תרגילי משקל גוף ותניחו רגע למשקלים הכבדים, אליהם תחזרו בהדרגה אחרי חיזוק וחזרה אל תרגילי היסוד.
  2. הקשיבו לגוף – אם אתם מרגישים עייפות, קושי, לא מצליחים להרים משקולות כמו בעבר או לרוץ את אותם המרחקים, תעצרו. תפסיקו. תחזרו שלב אחד או שניים אחורה. זה לגמרי בסדר.
  3. זה בסדר לגמרי לחזור כמה צעדים אחורה – אל תחששו מהחזרה האיטית או מכך שחזרתם להתחלה. הגוף של מתאמנים רבים עובר טראומה בזמן המחלה ואחריה וחשוב להתחשב בגוף ולאפשר לו את הזמן הנחוץ להחלמה תוך כדי תנועה.
  4. קחו יותר מנוחה בין האימונים ובתוך האימונים עצמם – מומלץ לעשות מנוחות ארוכות יותר בין הסטים השונים והתרגילים השונים, בעיקר עם הריאות שלכם הם אלו שנפגעו מהמחלה. אם אתם מרגישים קושי בנשימה, מתנשפים אחרי 5 דק ריצה, אפשרו לעצמכם לנוח ולהמשיך לאט יותר.
  5. השקיעו יותר זמן בחימום ושחרור – הגוף שלכם צריך חימום יותר ארוך מתמיד עכשיו. השקיעו במתיחות כמו שצריך, גם כדי להחזיר לגוף טווחי תנועה שאולי אבדו במקצת.
  6. התמדה – זכרו שגם אם חזרתם קצת אחורה, אתם עייפים יותר ופחות חזקים משהייתם, ההתמדה תגרום לכם לחזור לעצמכם ולשוב להישגים שהייתם בהם. אל תתייאשו וחזרו מדי פעם על התרגילים שקשים לכם, עד שהם יהפכו להיות פחות מאתגרים.
  7. מאמן בשעת הצורך – אם אתם מרגישים חלשים מתמיד וחסרי מוטיבציה לחזור ולהתאמן, אתם תמיד יכולים להיעזר במאמן כושר אישי לתקופה קצרה עד שתתחזקו והמוטיבציה שלכם תשוב אליכם.

 כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
תזונה
18-05-2024
הסוד לגוף צעיר: מה להכניס לשייק כדי להישאר צעירים?
ספורט
16-05-2024
כיצד לשחרר צוואר תפוס?
תזונה
09-05-2024
16 טיפים מעולים ליום עצמאות בריא יותר
מתכונים
07-05-2024
מתכון להכנת עוגת גבינה לימונית
ספורט
04-05-2024
איך לחזור לרוץ אחרי הפוגה ארוכה?
ספורט
02-05-2024
הגיע הזמן: 6 הרגלי כושר שהגיע הזמן להפסיק איתם כבר
תזונה
18-04-2024
ניקוי רעלים: מה אוכלים ומתי עושים?

תפריט נגישות