איך תשרפו יותר קלוריות משומן בהליכה?

להליכה אין גיל ומגבלה. כל אדם בריא יכול ללכת בזמנו החופשי וללא עלויות מיותרות. מה גורם לנו להתאמץ יותר בהליכה, איך תשרפו יותר קלוריות משומן ומה חשוב לדעת אם רוצים לשדרג את ההליכה שלנו?

הליכה היא אחת מהפעילויות הפיזיות הכי נפוצות שישנן היום ומתאמנים רבים משלבים אותה בתוך תכנית האימונים שלהם. הליכה לעומת ריצה למשל, מעולה לכל מי שסובל מעומס על המפרקים בעקבות משקל עודף, מדלקות או חולשה. ההליכה באמת מתאימה למגוון רחב של האוכלוסיה, אך חשוב להכיר 2 את שני הסוגים: הליכה ספורטיבית לשם שיפור היכולות האירוביות או הליכת טיול, כמו שופינג או אפילו הליכה לשם הבריאות אבל איטית עם עצירות, ללא מאמץ רב. בשני במקרים, הגוף שלנו ישרוף קלוריות במצטבר ולכן מאוד חשוב להוסיף כמה שיותר הליכה ביום כדי לשמור על מאזן קלורי ולשמירה על הבריאות הכללית. הליכה גם משפיעה על זרימת הדם, המטבוליזם ומצב הרוח.

היום ממליצים ללכת בין 10,000 ל-12,500 צעדים ביום, כאשר אם המטרה היא לרדת במשקל אז כמובן שתצטרכו ללכת יותר לכיוון ה-12 אלף צעדים מדי יום, אותם תוכלו לבצע בבת אחת או לחלק במהלך היום ולהיות פעילים כמה שיותר.

איך לשרוף יותר קלוריות בהליכה?

  1. העלו את הקצב – יש הבדל משמעותי בשריפת הקלוריות של הליכה מתונה להליכה מהירה שמעלה את הדופק וגורמת לשריפת קלוריות מוגברת. זכרו – ככל שתלכו יותר מהר, תשפרו את הכושר הגופני, המטבוליזם וקצב שריפת הקלוריות.
  2. שנו משטחים – גם למשטחים יש משקל רב ומשמעות בכל ההקשר של שריפת הקלוריות, הפעלת השרירים וחיזוקם. לדוגמא: הליכה על חול הים תעלה את רמת הקושי, תחזק את השרירים והמפרקים וכתוצאה מכך תגרום גם להוצאה קלורית גבוהה יותר.
  3. עליות – בין אם אתם הולכים על מכשיר ההליכון או בחוץ, הוסיפו עליות למסלול שלכם כדי להעלות את רמת הקושי והגברת ההוצאה הקלורית.
  4. זמן – ככל שתלכו לאורך זמן, כך הגוף יבזבז יותר קלוריות שמקורן משומן ולכן אם יש לכם זמן – נצלו אותו בשביל ללכת כמה שיותר.
  5. משקל – ככל שמסת הגוף שלנו והמשקל שלנו גבוהים יותר, כך נבזבז יותר קלוריות בהליכה. עיקרון זה מביא אותנו לשלב משקל בהליכה על מנת לשרוף יותר. למשל: קחו אתכם תיק גב לצעידה ובכך תגבירו את ההוצאה הקלורית מההליכה שלכם.

חשוב להבין, שהליכה איטית לא תשפר את הכושר הגופני שלנו אם כי גם היא חשובה לבריאות. הרבה אנשים מספרים כי הם הולכים מדי יום ולא רואים את התוצאות הרצויות להם. שאלו את עצמכם מה התוצאה הרצויה לכם? לרדת במשקל? להיות יותר בכושר? להתחיל לרוץ? ברגע שתהיה לכם מטרה כנגד עיניכם, יהיה קל יותר לחתור לעבר התוצאות הרצויות. למשל: אם המטרה שלכם היא מראה גוף יותר אסוף וחטוב, כדאי שתוסיפו גם אימוני כוח להליכות שלכם. אם המטרה שלכם היא לרדת במשקל, חשוב להקפיד גם על תפריט תזונתי מותאם אישית, להעלות את משך ההליכה ולגוון כמה שיותר באימונים.  הליכה היא באמת לכולם – אך עליכם לזכור שיש דרכים רבות ללכת כדי להשיג את מטרותכם.

מאת: שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
טיפוח
07-12-2023
איזה שמנים יעזרו להפחתת דכאון וחרדה, האם יש שמן שי...
טיפוח
03-12-2023
תבלו עם אנשים כמה שאתם יכולים, אל תוותרו על אור...
ספורט
30-11-2023
היא תאלץ אתכם להיות בכאן ועכשיו ולהסיח את תשומת ליבכם מה...
טיפוח
23-11-2023
מה ההבדל בין דכאון לבין דכדוך חורף? מתי יש להיעזר בעזרה מקצועית ומתי אנחנו יכולים לעזור לעצמינו ומהם הדרכים הכי טובות להתמודד עם דכדוך חורף?
ספורט
23-11-2023
למה בכלל כדאי לכם ללכת, מהם היתרונ...
טיפוח
19-11-2023
בזמני סטרס קשים, העור השיער והציפורניים נפגעים. למה זה קורה ומה אפשר לעשות כדי למנוע את מגוון התופעות הללו?
ספורט
16-11-2023
איך לאמן את עצמינו לחשוב חיובי? 9 תרגילים חשובים

תפריט נגישות