איך לחזור לרוץ אחרי הפוגה ארוכה?

הפסקתם לרוץ בגלל המלחמה ואתם לא יודעים כיצד לחזור לריצה? הטיפים המנטליים והמעשים

כמה קל לצאת משגרת אימונים, אך כמה קשה לחזור אליה נכון? כל מי שאי פעם הפסיק לזמן מה להתאמן, יעיד על כך שהחזרה היא לעיתים קשוחה ומורכבת, גם מבחינה פיזית וגם מבחינה מנטלית. רצים רבים הפסיקו לרוץ מאז תחילת המלחמה, כל אדם מסיבותיו, כאשר מצב הרוח והמצב הנפשי משפיע על הכוח הפיזי שלנו והרבה פעמים גם על הרצון לבצע פעילות גופנית. זכרו שזה הגיוני ולגיטימי. ועם זאת, חשוב שנזכור שפעילות גופנית היא זו שגם תחזיר אותנו להרגשה טובה יותר. אז למרות שאתם זוכרים ומבינים את זה, עדיין קשה לכם לחזור לרוץ? השתדלו להצטרף לקבוצת ריצה, לחבר או כמה חברים שרצים, כי לפעמים ביחד הרבה יותר קל לחזור לעניינים, וגם: נסו את 6 הטריקים הבאים:

  1. אמרו לעצמכם שאתם יוצאים לעשרים דקות ריצה – אם בעבר ידעתם שאתם יוצאים לשעה של ריצה פחות או יותר, והיום שעה של ריצה נראית לכם קצת מלחיצה, החליטו שאתם רצים רק 20 דקות. זה עובר מהר, ואתם עדיין תזכו באפקט הבריא של הריצה כמו שחרור ההורמונים שתורמים למצב הרוח. סביר להניח, שאם תתחילו לרוץ, אתם תרצו להמשיך גם מעבר ל-20 הדקות הללו, אבל גם אם לא, זה לגמרי עדיף על כלום.
  1. הוסיפו עניין לריצה – מי שאבדה לו התשוקה לריצה, מוטב שימצא דרכים להעלות מחדש את התשוקה לפעילות שנדחקה הצידה. יש דרכים רבות להוספת עניין ותשוקה לריצה שלכם, בין אם זה להחליף מסלול ריצה, לשנות משטחי ריצה, אימון ריצה כמו אימון עליות, אינטרוולים, פארטלק ועוד.
  1. טבטות – דרך נוספת לגוון את הריצה שלכם ולהעביר את הזמן במקרה שקשה לכם היא להכניס טבטות של ריצה לתוך הריצה שלכם. כלומר: לרוץ 20 שניות מהר יותר, ו-10 שניות ריצה בקצב רגיל, למשך 8 סטים.


  1. חלקו את הריצה למקטעים – אחת הדרכים שמעבירות ריצה מהר יותר, הן לחלק את הריצה למקטעים, כך שבכל פעם שתסיימו מקטע, תוכלו לסמן עליו וי, ולסמן למוח שלכם שהצלחתם. מדובר בשיטה ידועה שמשתמשים בה רצים מקצועיים, שיטה שעוזרת להם לסיים ריצות ארוכות כמו מרתונים.
  1. אימון תחנות מחזורי – שלבו את הריצה בתוך אימון כוח. לדוגמא: בצעו 20 חזרות של סקווט, 10 פוש אפס, 20 עליות מדרגה או ספסל, 10 ברפיז, וצאו לריצה של 250 מטרים. חזרו על הסטים האלו כ-8 פעמים. אתם יכולים כמובן לשנות את התרגילים, כשהרעיון המרכזי הוא להכניס את הריצה לתוך האימון שלכם ולהעלות את כושר הריצה שלכם מחדש.
  1. הטיפ המנטלי – החליטו לנצל את הזמן שבו אתם רצים להתפתחות אישית, ללמידה ולחיזוק מנטלי. בחרו בשיעור או פודקאסט מרומם מתחום הפסיכולוגיה החיובית או כל מה שאתם מתחברים אליו, כך שתוכלו לתפוס שתי ציפורים במכה – ריצה, שהיא חיזוק לגוף וגם חיזוק לנפש.

מאת: שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
ספורט
16-05-2024
כיצד לשחרר צוואר תפוס?
תזונה
09-05-2024
16 טיפים מעולים ליום עצמאות בריא יותר
מתכונים
07-05-2024
מתכון להכנת עוגת גבינה לימונית
ספורט
02-05-2024
הגיע הזמן: 6 הרגלי כושר שהגיע הזמן להפסיק איתם כבר
תזונה
18-04-2024
ניקוי רעלים: מה אוכלים ומתי עושים?
טיפוח
11-04-2024
ניקיון פסח ולא רק בבית: 5 דברים לא בריאים שכדאי לנקות מהחיים שלנו
ספורט
04-04-2024
איזה תרגילים משפרים את מצב הרוח?

תפריט נגישות