איך פעילות גופנית משותפת תשפר את הזוגיות שלכם?

מהם היתרונות של פעילות גופנית משותפת? למה כדאי להשקיע זמן בספורט משותף ומה עושים כשאחד מבני הזוג מתאהב בספורט והשני פחות בעניין של להזיע?

כל אדם שנמצא במערכת זוגית יכול להעיד כי תחביבים משותפים תורמים למערכת הזוגית, וכשמדובר בפעילות גופנית אפילו יותר מכל תחביב אחר. ראשית, יש יותר זמן איכות משותף, שזה בפני עצמו יתרון נהדר, ועוד זמן שבו ניתן לחוות את אותן ההרגשות באותו זמן ולהיות באותו תדר ביחד. במקרים בהם אחד מבני הזוג מתאמן והשני לא, עלולים להיווצר פערים בין בני הזוג, בעקבות פחות זמן משותף, או תחושות ריחוק שונות בעקבות התחביב החדש.

מהם היתרונות הבולטים של פעילות גופנית ביחד?

1. סוג של בילוי
פעילות גופנית היא דרך מעולה לגוון את הדייטים שלכם. במקום ללכת שוב למסעדה, לבר או להופעה, יש לכם הזדמנות לבילוי משותף קבוע ביומן, ואולי אפילו כמה פעמים בשבוע. ולמרות שעוברת שם הרבה זיעה, ואין הרבה זמן לדיבורים,  אבל זהו בהחלט זמן זוגי שמרים את האנרגיות ומקרב מבחינה זוגית.

2. עוזר למוטיבציה להתמדה
כשבן הזוג שלך או בת הזוג שלך הולכים ביחד לאימון, הרבה יותר קשה להבריז מאשר לבד. אחד מעודד את השני, שזהו יתרון גדול מאוד עבור מי שרוצה לשמור על אורח חיים בריא ומוטיבציה גבוהה לאורך זמן. בני זוג מדרבנים אחד את השני ועוזרים זה לזה להישאר בלופ הספורטיבי.

3. מעלה את החשק והתשוקה
המראה המיוזע של בן או בת הזוג עלול לעורר את החשק והתשוקה, ובנוסף, ההורמונים המשתחררים בזמן פעילות הגופנית, בהחלט מעודדים את התשוקה. אז אם אתם זוג ותיק שמחפש דרכים להחזיר את האש, נסו ספורט זוגי מכל סוג שהוא.

4. מחזקים אחד את השני
כשלאחד קשה, השני דוחף, יש יותר טוב מזה? תמיד נחמד שיש עוד אדם שבאמת מזדהה עם הסבל שלך וגם דוחף אותך קדימה.5. משפרים ביצועים
אימון משותף עשוי לשפר את הביצועים שלכם. גם בזכות ההתמדה, המוטיבציה, וגם בזכות היצר התחרותי החבוי בכל אחד מאיתנו ברמה כזו או אחרת.

6. מה עושים כשרק אחד מבני הזוג רוצה להתאמן והשני לא?
ייתכן שאחד מבני הזוג ספורטאי מלידה והשני ממש לא מתחבר לספורט או שאחד מבני הזוג גילה פתאום את הספורט לאחר ששני בני הזוג לא התאמנו, והשני נשאר מאחור. במקרים כאלו, השתדלו כן למצוא פעילות גופנית אחד משותפת שכן תהנו לעשות ביחד וזה לא חייב להיות ריצה או הרמת משקולות. גם ליוגה, פילאטיס או הליכה משותפת יש יתרונות רבים שמשפיעים על הזוגיות בכל מה שקשור לאינטימיות וקרבה. השתדלו לא לכפות אחד על השני את הפעילות אלא להציע מגוון וסוגים שונים של פעילות עד שתמצאו את התחביב שיתאים לשניכם כמו למשל רכיבה משותפת על אופניים, הליכה בטבע, שחייה בים או ריקוד. חפשו פעילות מהנה שלא תגרום לסבל לאף אחד מהצדדים.

מאת: שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
תזונה
18-04-2024
ניקוי רעלים: מה אוכלים ומתי עושים?
טיפוח
11-04-2024
ניקיון פסח ולא רק בבית: 5 דברים לא בריאים שכדאי לנקות מהחיים שלנו
ספורט
04-04-2024
איזה תרגילים משפרים את מצב הרוח?
מתכונים
01-04-2024
מתכון להכנת שייק קרם פטל
תזונה
28-03-2024
למה חטיפי חלבון עכשיו יותר נחוצים מתמיד?
תזונה
24-03-2024
איזה נשנושים ימנעו זלילות ליליות?
ספורט
21-03-2024
אתגרי הכושר ששיגעו את הרשת

תפריט נגישות