מכינים את הבטן לחג 3 תרגילי בטן מעולים לפסח

3 תרגילי בטן מעולים לפסח

ליל הסדר מתקרב ואיתו גם הארוחות הגדולות והמרובות. אחת הקושיות שחוזרות על עצמן מדי שנה: איך מורידים את הבטן? ובכן: מדובר בשילוב של תזונה, הורדת אחוזי שומן, והתרגילים הנכונים

כולנו רוצים להרגיש קלילים, נינוחים ואטרקטיביים, כאשר אחת השאלות הנשאלות ביותר בכל עונות השנה היא – איך להוריד את הבטן. השמנה בטנית נפוצה בכל הגילאים והיא קשורה בכל מיני משתנים החל מגנטיקה ועד להרגלי חיים שהם בהחלט משפיעים על נראות הבטן שלנו.

נדמה שרגע לפני החגים, השאלה הזו מעסיקה רבים עוד יותר כי הבטן היא זו שסופגת את מירב הריקושטים לאחר החגים.
אז: למה אנחנו משמינים דווקא באיזור הבטן?
מתי השמנה בטנית עלולה לסכן את חייכם ואיך להוריד את הבטן בדרך טבעית נטולת קיצורי דרך?

למה דווקא בבטן? ואיזה שומן מסוכן?

אחת השאלות הכי נשאלות היא למה השומן מצטבר לו דווקא בבטן, ולמען האמת היא שהשומן אוהב להתנחל באיזורים שונים בהתאם לגנטיקה שלכם אבל לא רק. ישנו שומן בטני תת עורי וישנו שומן בטני עמוק ועזרתי. את השומן התת עורי שאנו רואים ויכולים לתפוס, ואת השומן הויסרלי אין אני רואים וזה בעצם השומן שמתמקם לו סביב האיברים הפנימיים שלנו, והוא עלול להיות מסוכן לבריאות. השומן התוך בטני מפריש חומרים מעודדי דלקת בגוף והוא עלול לגרום למחלות כמו סוכרת, מחלות לב ועד לסרטן מסוגים שונים.

איך אפשר לשנות את המצב?

חשוב להבין שלא מדובר בגזרת גורל. בעזרת הרגלי חיים טובים ובריאים ניתן לשפר את מראה הבטן התפוחה וגם להציל את המצב הבריאותי. אז מהם אותם הרגלים? 1. תזונה נכונה ומאוזנת. פחות דיאטות בזק מהירות ומסוכנות ויותר הקפדה על הכנסה של כל אבות המזון לגוף למעט מזיקים כמו ג׳אנק פוד, מטוגנים, מעובדים וממתקים. 2. הקפדה על כמויות שמתאימות לגוף שלכם ולצרכים שלכם באופן אישי. 3. פעילות גופנית סדירה, בדגש על פעילות אירובית וגם אנאירובית. 4. תרגילי בטן ספציפיים לחיזוק שרירי הבטן. חשוב לציין שתרגילי בטן בלבד אינם מספיקים להורדת הבטן ללא עבודה על צמצום אחוזי השומן הכלליים בגוף.

איזה תרגילים יעזרו?

מלבד אימוני אירובי, כמו ריצה, הליכה, אופניים וכו, מומלץ לבצע תרגילי בטן שונים שמשלבים עבודה על כל שרירי הבטן (הרחב בטני, הישר בטני והאלכסונים). הנה 3 תרגילים שמשלבים את כל אלו:

  1. כפיפות בטן בפלאנק – התחילו ממנח פלאנק על המרפקים, הרימו מעט את האגן והורידו בדומה לכפיפות בטן, רק במנח פלאנק ונסו לא לשקוע לגב התחתון. בצעו כ-20 חזרות, תנוחו כ-30 שניות וחזרו על התרגיל עוד פעם אחת או פעמיים.


2. פלאנק צידי – הישארו במנח פלאנק וכעת עברו להישען על מרפק אחד. הרימו את המותן והורידו כ-15 פעמים ושחררו. לאחר 30 שניות של מנוחה חזרו על התרגיל עוד פעמיים או 3.

3. עליות בטן באלכסון – כששתי הרגליים מופנות לצד אחד, עלו ורדו 25 פעמים לכל צד וחזרו על הפעולה ל-3 סטים.

מאת: שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
ספורט
26-05-2024
למה כל כך קשה לנו להתמיד באימונים ומהם סודות ההתמדה?
ספורט
23-05-2024
פילאטיס רצפה או מכשירים? מה עדיף?
מתכונים
21-05-2024
מתכון תה קר בטעם לימון ומנגו
תזונה
18-05-2024
הסוד לגוף צעיר: מה להכניס לשייק כדי להישאר צעירים?
ספורט
16-05-2024
כיצד לשחרר צוואר תפוס?
תזונה
09-05-2024
16 טיפים מעולים ליום עצמאות בריא יותר
מתכונים
07-05-2024
מתכון להכנת עוגת גבינה לימונית
ספורט
04-05-2024
איך לחזור לרוץ אחרי הפוגה ארוכה?

תפריט נגישות