אל תוותרו על תוכנית האימונים שלכם גם בזמן שאתם נאלצים להישאר בבית

בימים כתיקונם, ככל שהימים מתארכים, השמש מפציעה ומזג האוויר מתחמם, היינו מצפים לבלות זמן רב יותר בחוץ. עם זאת, האביב השנה ייראה שונה באופן מהותי. עם ההתפרצות העולמית של COVID-19, כולנו מאותגרים בשל האפשרות שניאלץ לבלות את תקופת האביב בבית.

עבור אנשים רבים שמקפידים לשמור על כושר, האילוצים הללו עשויים להרגיש כמו משימה בלתי אפשרית, במיוחד כאשר ההזדמנויות לנשנש שוקולד, ממתקים ושאר מאכלים טעימים נראות אינסופיות.

למרות האתגר, אמרו לא לפיתויים והישארו על המסלול בעזרת יומן כושר! יומן כושר יסייע לכם בשמירה על מיקוד כדי לוודא שאתם מגיעים לתוצאות. חשוב שתתעדו את מה שאתם עושים ואת התחושות שלכם, כדי שבעוד שישה חודשים תוכלו להסתכל לאחור ולהרגיש גאווה עד כמה השתפרתם!

האם ידעתם שתוכניות הכושר שלכם עלולות להיות לא יציבות? לדוגמה, רבים מאיתנו מתחילים תוכנית כושר בהתלהבות רבה רק כדי לזנוח אותה לאחר זמן קצר; או שהם נוהגים באופן לא עקבי ובסופו של דבר חווים תחושת תסכול.מדוע ספורטאים מנהלים יומן כושר?

מרבית הספורטאים מנהלים יומן כושר מפורט שמשמש את המאמנים שלהם. חלק מהמאמנים עוקבים בקביעות אחר יומן הפעילות של המתאמנים שלהם, אחרים מבקשים לעשות זאת רק כאשר מתעוררת בעיה, דוגמת פציעה או ביצועים לא מספקים.

ארבע הסיבות העיקריות לכך שספורטאים תחרותיים מנהלים יומן כושר הן:

 • להרגיש מחויבים לתוכנית האימונים שלהם.
 • לסייע למאמנים שלהם במניעת פציעות.
 • לעקוב אחר ההתקדמות שלהם.
 • לסייע להם ולמאמן שלהם לחקור ולהבין את הגורמים התורמים להצלחה או לכישלון.

יומני כושר אינם מיועדים רק לספורטאים מקצועיים

אינכם חייבים להיות ספורטאים מקצועיים או תחרותיים כדי לנהל יומן כושר! השתמשו בו כדרך להשאיר אתכם על המסלול, כדי שתוכלו להשיג את יעדי הכושר והתזונה שלכם. ניהול יומן יוכל לסייע לכם בהשגת היעדים הבאים:

 • להיכנס לכושר.
 • לשמור על כושר.
 • לרדת במשקל.
 • לשים את הכושר בראש סדר העדיפויות.


מדוע יומן כושר יסייע לכם?

יומן כושר יכול לסייע לכולם, ללא קשר לרמת הכושר שלהם. וזאת משום ש:

 1. הוא יעזור לכם להיות כנים עם עצמכם ולהבין מדוע אתם משיגים (או לא משיגים) את המטרות שלכם. הוא יעזור לכם לדחוף את עצמכם ולהשיג התקדמות.
 2. הוא יעזור לכם להמשיך להתקדם. אם אירוע מסוים או פציעה יפגעו בתוכנית האימונים שלכם, היומן יעזור לכם לחזור למסלול.

שמרו על ניהול יומן פשוט באמצעות מיקוד ב:

 • יום ותאריך: תוכלו להשתמש באפליקציות ייעודיות, לוח שנה שולחני או בתזכורת ביומן ה-Outlook שלכם.
 • תעדו רגשות: עשו זאת תמיד בסוף היום. תוכלו להסתפק בתיאור קצר, דוגמת ‘שמח’ או ‘עצוב’ (תוכלו אפילו להשתמש באימוג’ים); תוכלו להוסיף גם הערות מיוחדות או אירועים מרכזיים שעברו עליכם במהלך היום.
 • פעילות: פרטו את שעת הפעילות, משך הפעילות, סוג הפעילות ורמת העצימות.
 • מצב הגוף: האם אתם חשים כאב או עייפות? האם תרגיל מסוים הרגיש לא נוח או שאתם מרגישים מצוין?
 • תזונה: האם הקפדתם על תזונה נכונה במהלך היום? ציינו מספר בין 1 ל-10, כאשר 1 = כלל לא ו-10 מציין שעמדתם ביעד.

מה הלאה?

לאחר שישה שבועות יהיה עליכם לעשות מעט עבודת בילוש מהנה. בחנו והעריכו את דפוסי ההתנהגות שלכם – עם יומן כושר, תגלו שניתן לגלות אזורים בעייתיים או הצלחות במהירות.

ראו מטה מספר מחסומים ודפוסי התנהגות נפוצים שאנשים מגלים כאשר הם מנהלים יומן כושר:

דפוסי פעילות גופנית: נסו לראות מהו הזמן בו אתם פעילים במיוחד. אנשים רבים מגלים שיום מסוים בשבוע יוצר אצלם שינוי, למשל יום ראשון. אם אתם בוחנים את היומן שלכם ומבחינים שהשבועות המתחילים באימון של יום ראשון גורמים לכם להתאמן פעמים רבות יותר במהלך השבוע, עליכם לנסות תמיד לפנות זמן לאימון בימי ראשון!

ירידה בפעילות: אם אתם מבחינים שרמת הפעילות שלכם פוחתת ככל שהשבוע מתקדם, חשוב שתגלו מדוע. האם אתם כאובים, עייפים או סתם עסוקים? יומן הכושר שלכם יעזור לכם ביצירת תוכנית שתסייע לכם בשמירה על עקביות.

הסחות דעת: החיים עלולים להיות קדחתניים ומלאי הפתעות (כולנו למדנו זאת לאחרונה), אך האם אתם מבחינים שבן משפחה או חבר מסוים משבשים את תוכנית האימונים שלכם? אם כן, בקשו מהם תמיכה או הזמינו אותם להצטרף אליכם.

רגשות: סוגים מסוימים של פעילות גופנית עשויים להשפיע על הרגשות שלכם. אולי אתם שמים לב שבכל פעם שאתם מבצעים אימון מסוים אתם נהנים ממצב רוח מרומם בהמשך היום. כעת, כשאתם יודעים זאת, מדוע שלא תתאימו את האימון  ליום שלכם כדי לשפר את מצב הרוח השפוף או לספק מוטיבציה? לחילופין, אם אתם מבחינים שאתם נוטים להרגיש פחות טוב בימים בהם אתם מתאמנים, החליפו את סוג האימון או צאו לפעילות מחוץ לבית.

זכרו – האפשרות לגלות מה עובד באופן הטוב ביותר עבורכם הוא המפתח להצלחה ממושכת.

 

בברכת חג פסח שמח וחזרה מהירה ובריאה לשגרה!
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
טיפוח
11-04-2024
ניקיון פסח ולא רק בבית: 5 דברים לא בריאים שכדאי לנקות מהחיים שלנו
ספורט
04-04-2024
איזה תרגילים משפרים את מצב הרוח?
מתכונים
01-04-2024
מתכון להכנת שייק קרם פטל
תזונה
28-03-2024
למה חטיפי חלבון עכשיו יותר נחוצים מתמיד?
תזונה
24-03-2024
איזה נשנושים ימנעו זלילות ליליות?
ספורט
21-03-2024
אתגרי הכושר ששיגעו את הרשת
טיפוח
17-03-2024
7 דרכים לדעת אם אתם אוכלים יותר מדי סוכר

תפריט נגישות