למה קרוספיט מומלץ לגברים?

מה זה בעצם אימון קרוספיט ומה עושים בו? למי הוא מתאים ולמי לא? למה מדובר באימון ששווה לגברים להשקיע בו ואיך זה ישפר גם את הכושר הגופני וגם את הביטחון העצמי שלכם?

קרוספיט הוא סוג של אימון פונקציונלי, שעובד על כל הגוף, וכל מרכיבי הכושר. שיטת הקרוספיט נוצרה על ידי המתעמל האמריקאי גרג גלסמן בשנת 2000 ופירוש המילה קרוספיט: קרוס = מגוון סוגי ספורט, פיט = פיטנס, כאשר המטרה להיות בכושר גופני טוב המכיל הרבה סוגי ספורט, החל מכוח, כוח מתפרץ, אירובי וכו, והמטרה היא לשלוט בכולם. מהם יתרונות הקרוספיט, במה הם שונים מחדר כושר ולמי כדאי להשקיע בתענוג הקשוח שיצא לו שם של אימון למשוגעים בלבד?

 1. זה לא חדר כושר – באימוני כוח בחדר כושר המתאמן מתאמן לבד לפי תכנית אימונים שנקבעה מראש וכל אחד עושה את האימון שלו עם או בלי חשק. בקרוספיט יש מאמן שכותב את האימון על הלוח וכל אימון נראה לגמרי אחרת. אין תכנית אחת שמשתנה מדי חודש אלא תכנית שמשתנה בכל אימון. היתרון הגדול הוא שזה לא משעמם והגוף מתחזק בצורה מהירה מאוד. בנוסף, אין מקום לתירוצים כי יש מאמן שיושב על הראש של המתאמן לאורך כל האימון, כאשר בחדר כושר יש מאמן אחד שמסתובב בין מתאמנים רבים ולא תמיד מכיר אותם כמו מאמן הקרוספיט שמשפר ומדרבן.
 2. גמישות – גברים לרוב פחות גמישים מנשים. בקרוספיט עובדים הרבה על טווחי תנועה, וזה מה שגורם לגוף להישאר גמיש, חזק וגם זקוף.
 3. לא מבזבזים זמן – באימון קרוספיט מגיעים לעבוד במשך שעה בתוך קבוצה, ומרוב שזה מאתגר, בקושי תצליחו לדבר. בקרוספיט אין כניסה לטלפונים ואוזניות, על מנת לחזק את הקהילה וגם את הכושר, באים נטו לעבוד כמעט ללא מנוחות, וכשבאים לעבוד – רואים תוצאות.
 4. כושר אמיתי – בקרוספיט עובדים על כל מרכיבי הכושר ורק כשעובדים על כל מרכיבי הכושר נכנסים לכושר אמיתי.
 5. כל אימון אתגר חדש – אין שום אימון דומה לקודמו, בכל אימון יש אתגר חדש מעולם כושר אחר. לדוגמא: טיפוס על חבלים, עמידות ידיים, חתירה, הנפות ועוד.
 6. סיפוק – מתאמנים רבים מגיעים אל האימון, רואים את התכנית שכתובה על הלוח וישר חושבים ש’אין סיכוי שאעשה את האימון שכתוב על הלוח’, אבל אז עוברת שעה, הגוף אולי גמור אבל עשיתם את זה, והסיפוק? בשיאו! וגם הביטחון העצמי עולה כתוצאה מהתחושה של “הצלחתי”. הקרוספיט הוא אימון בעצימות גבוהה מאוד ולכן תחושת הביטחון והסיפוק גבוהים מהרגיל.
 7. גיוון מעולמות הכושר – התעמלות קרקע, ריצות קצרות ואירובי, הנפת משקולות, קפיצות בחבל ועוד. האימונים אף פעם לא משעממים. הגיוון הוא זה שגורם לגוף להיות תמיד מאותגר, ותמיד להתחזק עוד ועוד. לעולם לא תרגישו שהיה לכם אימון קל.
 8. שיפור בפעולות יומיומיות – לאחר זמן קצר של אימונים, אתם תחושו שהרבה יותר קל לכם להרים את הקניות בסופר ולהצליח לעשות פעולות יומיומיות שלפני האימונים אולי היו מאתגרים בגלל התרגילים הפונקציונליים.
 9. קהילה מדרבנת – מעבר למאמן המדרבן והקשוח, בקרוספיט ישנה קהילה מדרבנת שעוזרת להתמיד לאורך זמן ולמוטיבציה להישאר גבוהה לטווח ארוך, דבר שחשוב להשקיע בו.
 10. כי זה מחטב – התוצאות מגיעות מהר מאוד בעקבות ההתמדה. מומלץ להתחיל להתאמן עם 2-3 אימונים בשבוע ולעלות בהדרגה ל-3-5 אימונים בשבוע.
 11. למי מתאים? לקרוספיט יצא שם רע של אימון שנפצעים בו, אך זה תקף לכל סוג אימון אם לא מבצעים אותו בטכניקה טובה. מה שכן, בקרוספיט יש חשיבות גבוהה להתאמץ ולהתאמן בטכניקה טובה בעזרת המאמן האידיאלי שישפר אתכם כל הזמן. האימון פחות יתאים לאנשים שלא רוצים לעבוד קשה ולאנשים עם פציעות שונות. חשוב לעבוד בהדרגה ולהיות קשוב לגוף כל הזמן.

מאת: שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
תזונה
15-05-2022
איך לטפל בדלקת? המאכלים שכדאי ולא כדאי לכם לאכול
מתכונים
10-05-2022
מתכון להכנת ספרינג רול עם דיפ בוטנים
תזונה
08-05-2022
6 סיבות שעלולות לגרום לכם לאבד שליטה לגבי האכילה
ספורט
01-05-2022
טעויות שעושים באימונים הגורמות לכאבי גב
טיפוח
24-04-2022
הסימנים שמצביעים שכנראה יש לכם מחסור בוויטמין D
טיפוח
21-04-2022
סדרו את היום: איך לנהל את הזמן כדי להצליח לחיות באורח חיים בריא?
מתכונים
19-04-2022
מתכון להכנת שייק סגול
תזונה
17-04-2022
לא רק את הבית: איך עושים ניקוי רעלים לגוף?