איך אפשר לעשות מעט ולהשיג תוצאות משמעותיות?

איך אפשר לעשות שינויים קטנים ולהשיג תוצאות גדולות ואיזה מיקרו הרגלים יכולים לעשות שינויים עצומים בחייכם?

לפעמים נדמה לנו שאנחנו צריכים לעשות מהפכים דרמטיים בחיים שלנו כדי לראות שינוי פיזי ממשי, אבל למעשה, השינויים הקטנטנים שאנחנו עושים לאורך זמן ומתמידים עמם, הם אלו שנרשמים אצלנו במוח וגורמים לנו לעשות יותר, וגם בסופו של דבר לתוצאות מרשימות, אז לא תמיד אנחנו צריכים לפנות שעה וחצי מהחיים כדי להתאמן או לשנות את כל התפריט שלנו, שזה עלול להלחיץ רבים מאיתנו. נסו פשוט להכניס כמה מיקרו הרגלים לחיים שלכם, שהם הרגלים קטנטנים ולא מסובכים, שיכולים ממש לעזור לכם להרגיש בריאים יותר.

  1. כוס מים על הבוקר – כמה מאיתנו שוכחים לשתות מים ואז מגיעים לסוף היום ונזכרים שלא שתינו בכלל? התחילו את הבוקר שלכם עם כוס מים פושרים שיגרמו לכם להרגיש שאתם עושים דבר ראשון משהו עבור הגוף שלכם. זה לא דורש מאמץ גדול, ועם זאת, זה יוצר רשמים טובים במוח של עשיית טוב לעצמכם. בנוסף, זה יזכיר לכם לשתות גם בהמשך היום. שתיית מים בתחילת היום תגרום לתחושת רוויה, רעננות ונקיות.
  2. 30 דקות הליכה – הרבה פעמים נעדיף לוותר על אימון כי יש לנו זמן קצר בין פגישות, בין מטלות, בין החיים עצמם, ולכן זה גורם לנו לוותר מראש על הפעילות. במקום זה, אמרו לעצמכם שאפשר גם לזוז לזמן קצר. ולא חייבים להירשם לחדר הכושר או לחוג השכונתי ולעשות מהפך גדול. אפשר גם להתאמן קצת מול המסך, תוך כדי העבודה ואפשר גם לעשות הליכה של 30 דקות תוך כדי פגישת עבודה בטלפון. הרבה יותר קל להתחייב ל-30 דקות של הליכה ביום מאשר למנוי שנתי בחדר כושר.
  3. קומו חצי שעה קודם – בין אם אתם מתכננים להתאמן בחצי השעה הזו או סתם לשכב עוד חצי שעה במיטה ולכתוב תכניות ולנשום, השקיעו בזמן רגוע לעצמכם רגע לפני שאתם מתעוררים לעוד יום עמוס במטלות. מדובר בהרגל קטן שיכול להכניס הרבה רוגע לחיים שלכם. וכשאנחנו רגועים, אנחנו פועלים בצורה הרבה יותר יעילה והבריאות שלנו משתפרת. בסך הכל לכוון שעון ולהרוויח הרבה בשביל עצמכם.
  4. כנסו למיטה מוקדם יותר – ואם תהיתם מה עם החצי שעה האבודה, אז פה. הקדימו את שעת השינה שלכם בחצי שעה לפחות. לא תאמינו כמה חצי שעת שינה יותר או שעה שלמה, יעזרו לכם להרגיש עירניים יותר, צלולים ושמחים יותר. כך גם תוכלו להתעורר מוקדם יותר ובכך להיות פרודוקטיביים ובריאים יותר.
  5. הוסיפו ירוקים – אתם לא צריכים לשנות את כל התפריט שלכם כדי להיות יותר בריאים וחזקים, אבל אתם יכולים בהחלט להוסיף עלים ירוקים לארוחות שלכם ובכך להוריד את רמות הסוכר מהדם, להוריד רמות דלקתיות, לזרז יציאת רעלים מהגוף ולגרום לגוף שלכם להיות יותר בסיסי ופחות חשוף למחלות.

מאת: שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.

שרון ינובסקי קפלן – מאמנת כושר וריצה, אמא לארבע, מרתוניסטית ועיתונאית.כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
טיפוח
23-11-2023
מה ההבדל בין דכאון לבין דכדוך חורף? מתי יש להיעזר בעזרה מקצועית ומתי אנחנו יכולים לעזור לעצמינו ומהם הדרכים הכי טובות להתמודד עם דכדוך חורף?
ספורט
23-11-2023
למה בכלל כדאי לכם ללכת, מהם היתרונ...
טיפוח
19-11-2023
בזמני סטרס קשים, העור השיער והציפורניים נפגעים. למה זה קורה ומה אפשר לעשות כדי למנוע את מגוון התופעות הללו?
ספורט
16-11-2023
איך לאמן את עצמינו לחשוב חיובי? 9 תרגילים חשובים
תזונה
02-11-2023
למה דיאטה היא לא הפתרון לאכילה הרגשית? איך המ...
תזונה
29-10-2023
מה קורה לתאבון שלנו ?
ספורט
26-10-2023
פעילות גופנית יזומה, חשיפה לאור יום, זמני נשימות ושחרור רגשות האשם, הם חלק מהדברים שיעזרו לכם להתמודד עם התקופה הזו

תפריט נגישות