לא מפסיקים להתאמן גם בחגים – אוכל לאחר אימון

ממשיכים להתאמן גם בחגים, ולא שוכחים להקפיד על תזונה אחרי האימון!

במקום לשבור את שגרת האימונים בתקופת החגים ולקחת הפסקה, אפשר פשוט לנסות סוגי ספורט חדשים, כמו רכיבה על אופניים, טיולים ואפילו טורניר כדורגל משפחתי. כל עוד אתם דואגים להזיז את הגוף על בסיס יומיומי, יהיה לכם קל יותר לחזור לשגרת האימונים הרגילה שלכם אחרי האימון. כדאי לשלב גם פעם בשבוע לפחות אימון מסודר, כזה שישאיר את הגוף שלכם בכושר גם אחרי החגים. ובתקופת החגים, יותר מתמיד, חשוב להקפיד על תזונה אחרי אימון. עם שלל הארוחות החגיגיות, לא פשוט להקפיד על תזונה נכונה ומאוזנת. לכן, יותר מתמיד, חשוב להקפיד על תזונה אחרי אימון  כזו שתזין את הגוף ותחזיר לו את האנרגיות שהוא כל כך זקוק להן. 

  • החגים זה לא תירוץ  

אין ספק שקשה יותר לשמור על שגרת אימונים בתקופת החגים, כשהשגרה היא לא באמת שגרה. אנחנו מדלגים מחופש לחופש ומארוחה משפחתית לארוחה עם חברים, מתי בדיוק נצליח להכניס גם אימון לרשימת המטלות שלנו? אבל חשוב שתשמרו על שגרת אימונים גם בתקופת החגים. הגוף שלכם יכול להתרגל מהר מאוד לבטלה, וכשתרצו לחזור ולהתאמן, הוא יזכיר לכם שהוא לא מוכן לחזור לקצב של לפני החגים. כל סיבוב ריצה וכל תרגיל ירגישו מעייפים וקשים יותר. שמירה על כושר במהלך החגים תבטיח שתוכלו להמשיך את האימונים כרגיל אחרי החגים. אימון בתקופת החגים יעזור לכם גם להתמודד נפשית עם תקופה שיכולה להיות מלחיצה למדי. ריבים משפחתיים, אירוחים ודאגות כלכליות מהנופש היקר שהזמנתם יכולים לגרום ללחץ רב. פעילות גופנית היא דרך מעולה להילחם בלחץ. האנדורפינים שמשתחררים אחרי אימון ישאירו אתכם רגועים, ויהיה לכם קל יותר להתמודד עם הלחץ.   • תזונה אחרי אימון  חשובה עכשיו יותר מתמיד  

תזונה אחרי אימון יכולה להשפיע על ההרגשה שלכם היום וגם על יעילות האימון שלכם מחר. אחרי האימון, חלבונים שבשרירים נשברים. כך מתפתח השריר, אבל כתוצאה מכך, הגוף שלנו זקוק לחלבונים אחרי האימון. אם לא תקפידו על תזונה אחרי אימון, אתם עלולים להרגיש עייפים במיוחד והגוף שלכם יהיה מועד יותר לפציעות. בתקופת החגים אנחנו לרוב אוכלים הרבה פחות בריא מבדרך כלל. מי יכול לסרב לעוגה של סבתא או לקינוח המסורתי של אבא? בתקופה כזו חשוב לשמור אפילו יותר על תזונה אחרי אימון. ודאו שאתם אוכלים מה שצריך מתי שצריך, והגוף שלכם יצליח להתאושש בצורה טובה יותר מהאימון. 

  • מתי לאכול 

כעיקרון פשוט חשוב לוודא שהגוף מקבל מספיק חומרים מזינים. כך שאם דאגתם לאכול ארוחה בריאה בשעתיים-שלוש שלפני האימון, אתם יכולים לאכול כשעה אחרי האימון ארוחה קלה מבוססת חלבונים או חטיף בריא. אם האימון שלכם הוא אימון אינטנסיבי, ולא סתם פריסבי בפארק עם חברים, או אם עבר זמן רב בין הארוחה האחרונה שלכם לבין האימון, כדאי לאכול משהו מיד אחרי האימון.  • מה לאכול אחרי האימון 

אחרי האימון הגוף שלכם זקוק בעיקר לפחמימות ולחלבונים. כמות החלבונים והפחמימות הנדרשת תלויה, כמובן, במאפיינים שונים כמו משקל הגוף שלכם, המין שלכם או האינטנסיביות של האימון, אבל באופן כללי רצוי לצרוך כ-1.3 גרם פחמימות וכ-0.4 גרם חלבונים לכל ק"ג של משקל גוף. תזונה אחרי אימון צריכה לכלול שילוב בין פחמימות בריאות כמו אורז ופסטה מחיטה מלאה, פירות וקינואה לבין חלבונים כמו יוגורט, עוף, ביצים או דגים. פתרון מצוין לתזונה אחרי אימון הוא צריכה של שייק חלבונים. אבקת פורמולה 1 ספורט של הרבלייף, למשל, מכילה 18 גרם חלבונים וכן פחמימות, ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים. אפשר להכין את השייק ממש בקלות, כך שהוא מתאים גם לימים הלחוצים והעמוסים של תקופת החגים. פשוט מערבבים 2 כפות מדידה של אבקה עם 250 מ"ל חלב דל שומן ונהנים משייק, שמכיל 219 קלוריות, ועוזר לגוף שלכם להתאושש אחרי האימון.  
כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך:
מתכונים
22-09-2020
מתכון להכנת חטיף פרוזן אוכמניות
ספורט
17-09-2020
המדריך הבריא לראש השנה
מתכונים
15-09-2020
מתכון להכנת עוגת תפוחים לראש השנה
תזונה
13-09-2020
המאכלים שיעזרו לכם להתאושש מהר יותר מאימון בשיא החום
תזונה
10-09-2020
6 דרכים בטוחות לשמור על משקל תקין בלי דיאטה.
מתכונים
08-09-2020
מתכון להכנת סמוזי ירוק
ספורט
06-09-2020
כיצד ליצור הרגלי כושר בריאים
טיפוח
03-09-2020
סוד הקרח והמוצרים שיצילו אותך: כל מה שחייבים לדעת על טיפוח בימים חמים